fbpx
КОШТ

Дефолт скасовується. Україна досягла домовленостей з кредиторами

Україна досягала принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу.

Спишуть 25% боргу остаточно, 12% з можливістю відновити у 2029 році. Купони на найближчі роки мінімальні – почнуться з 1,75% і піднімуться з часом до 7,75%. Перші погашення тіла почнуться в 2029 році.

Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі $9,4 млрд (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік.

“Угода забезпечить економію 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років. До 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США. Це звільнить життєво необхідні фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки”, – пояснив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Як повідомляло “Кошт медіа”, за останні два роки кредитори України погодилися на призупинення виплат за боргами. Та ключова проблема полягала в тому, що мораторій закінчується 1 серпня і тоді ж потрібно сплатити купон за єврооблігаціями. У випадку відмови подальшої сплати купонів і погашення облігацій це загрожувало Україні дефолтом.

Водночас за поясненням експертів, існує кілька типів дефолту і в одному з них Україна фактично перебуває від лютого 2022 року, але пересічні українці цього не помічають.

Щобільше, навіть при проведенні реструктуризації для України гарантовано настає дефолт-В, оскільки вищевказані зміни класифікуються саме як не виконання зобов’язань (зміна строку, суми, процентів).

Та по суті, це формальність. Дефолтний рейтинг (В) визнають за країною кожного разу при зміні умов обслуговування боргу. Формально, це буде лише запис міжнародних рейтингових агентств у своїх звітах про пониження рейтингу.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: