fbpx
КОШТ

За крок до дефолту!? Що значить зниження рейтингу України від S&P

Рейтингове агентство “S&P Global Ratings” минулого тижня знизило кредитний рейтинг України в іноземній валюті з “ССС” до “СС”, що буквально значить “схильність до високого ризику неплатежів; дефолт ще не відбувся, проте S&P Global Ratings вважає його практично неминучим”. При цьому “S&P Global Ratings” анонсувало ймовірне подальше зниження рейтингу до статусу “SD”, або “вибірковий дефолт”. Що це значить на практиці розповідаємо далі.

Як пояснює керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, це означає констатацію агенством S&P очікувань всього світу: що Україна проведе черговий раунд реструктуризації зовнішніх державних облігацій. Це буде вже третя реструктуризація за 10 років і її проведення заплановано ще у квітні 2023 року.

Реструктуризація дозволить (як мінімум) відтермінувати виплату назовні 4,5 млрд доларів у цьому році.

“Що означає “погроза” від S&P присвоїти Україні рейтинг “вибірковий дефолт”? На мові S&P це означає, що умови майбутньої реструктуризації єврооблігацій будуть менш вигідні кредиторам, тобто більш вигідні Україні. Згідно із внутрішніми положеннями агентства, вигідніша для України реструктуризація класифікується як “стресова” для кредиторів, тож вона автоматично змусить S&P присвоїти Україні на деякий час (на день чи на тиждень) рейтинг “SD”” – пояснює Паращук.

За словами аналітика, простими словами це значить очікування S&P на майбутнє проведення Україною вигідної для себе реструктуризації зовнішніх боргів. І це перемога.

“Зрадою було б, якби у розпал російської агресії проти України, в S&P очікували, що Україна проведе реструктуризацію на вигідних для кредиторів умовах. От в такому випадку вони б не знизили рейтинг та не очікували подальше зниження рейтингу України до “SD”, – конкретизував Паращук.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: