fbpx
КОШТ

Звітування ФОП 2 групи з працівниками: як подати звітність

ФОП 2 групи на єдиному податку можуть наймати до 10 працівників. За найманих людей необхідно сплачувати ЄСВ та подавати додатковий звіт. У матеріалі розповідаємо про розміри податків та порядок заповнення звітності для підприємців, які офіційно оформили працівників. 

Річний ліміт доходу у 2024 році як для ФОПів II групи з працівниками, так і без них, становить 5921400 грн. За перевищення суми понад ліміт ФОП має сплати додатково 15% від доходу суми надходжень та може бути переведений за загальну систему оподаткування.

Максимальна кількість працівників для II групи становить 10 осіб за рік. Однак до цієї кількості не входять жінки у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дитиною до 3(6) років, а також мобілізовані працівники.

Важливо: Далі в матеріалі мова йтиме про підприємців із найманими працівниками. Текст про податки та звітність для самозайнятих ФОПів II групи читайте за лінком.

Звітність ФОП 2 групи ІЗ працівниками 

У звітності підприємці з найманими працівниками мають подавати:

У таблиці нижче наведені найважливіші дати 2024 року для підприємців II групи із працівниками. Зокрема, в ній зазначені граничні терміни подання звітності та внесення платежів.

Календарна подіяГранична датаВажливо
Сплата ЄПДо 20 числа поточного місяця авансовим внеском(наприклад, за січень – до 20 січня)Якщо граничний термін святковий/вихідний день – сплатити необхідно на наступний операційний день
Річна декларація ЄППротягом 60 календарних днів після закінчення минулого звітного рокуЗа 2023 р. здати до 29.02.2024за 2024 р. здати до 03.03.2025
Сплата ЄСВПротягом 19 днів, наступних за кварталом, за який проводиться оплатаЗа найманих працівників обов’язкова
Звіт ЄСВЗа найманих працівників подається поквартально, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталуСплата “за себе” буде у “Декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця” (F0103406) в Додатку 1 (Розрахунок ЄСВ)
Звіт про нараховану зарплату й утримані з них податкиРаз на квартал і протягом 40 днів після його завершенняФорма №1ДФ

У 2024 році ФОПи II групи з працівниками мають сплачувати обов’язковий єдиний податок та єдиний соціальний внесок за працівників (під час воєнного стану “за себе” ЄСВ добровільний). Розберемо обов’язкові податки детальніше.

Єдиний податок (ЄП) 

Нині розмір податку становить 20% від мінімальної заробітної плати, тобто 1420 грн на місяць (мінзарплата 7100 грн × 20%). 

Сплачувати ЄП необхідно щомісяця до 20 числа поточного місяця. Наприклад, за січень необхідно сплатити ЄП до 19 січня, за лютий – до 20 лютого, за березень – до 20 березня. Для відслідковування точних дат внесення платежів та звітності радимо користуватися податковими календарями. Детальніше про них читайте наприкінці матеріалу.

ФОПи 2 групи, які на дату початку бойових дій або тимчасової окупації мали податкову адресу на таких територіях, мають право не сплачувати ЄП із першого числа місяця, в якому почалися бойові дії або тимчасова окупація, до останнього числа місяця, в якому вони були завершені.

За прострочення або порушення сплати ЄП підприємцям II групи нараховуватимуться всі передбачені штрафні санкції.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) 

ФОП-єдинник має право самостійно визначити, з якої суми сплачувати ЄСВ “за себе” та за працівників. Однак мінімальна сума податку становить 22% від мінзарплати (7100 грн × 22%). 

У 2024 році розмір мінімальної зарплати збільшуватиметься – з 1 січня це 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн на місяць. Таким чином мінімальний розмір ЄСВ для ФОПів II групи становитиме:

  • 1562 грн на місяць / 4422 грн на квартал до 31 березня; 
  • 1760 грн на місяць / 5280 грн на квартал з 1 квітня.

Варто зауважити, що нині ФОПи все ще мають право не сплачувати ЄСВ «за себе» до завершення воєнного стану та протягом 12 місяців після його завершення. Несплата ЄСВ не означає, що ФОП звільнений від цього платежу, а лише те, що він має право добровільної сплати. Водночас, якщо ФОП не сплачує ЄСВ, він не отримує страхового стажу, який необхідний для призначення пенсії та інших соціальних виплат, як-от декретні чи лікарняні

Звітний періодСумаГраничний термін сплати
за I квартал 2024 р.4686 грндо 19.04.2024
за II квартал 2024 р.5280 грндо 19.07.2024
за III квартал 2024 р.5280 грндо 21.10.2024
за IV квартал 2024 р.5280 грндо 20.01.2025
ЄСВ для ФОП II групи

У разі несплати ЄСВ “за себе” не передбачається жодного покарання.

Для запобігання штрафів та пені за прострочення сплати податків або несвоєчасну подачу звітності радимо користуватися оптимізованим календарем для подання звітності та сплати податків. Для прикладу, календар Державної податкової служби, який показує Останній день подання звітності та Останній день сплати податку, збору (платежу). Крім того, на сайті можна знайти актуальну інформацію про зміни в законодавстві щодо кожного з потрібних податків. 

фоп 2 групи календар дпс
Календар ДПС для ФОП

Іншим корисним календарем, який можна налаштувати індивідуально для себе є онлайн-калькулятор Taxer.ua. У ньому є можливість обрати свою групу ФОПа, систему оподаткування, періодичність сплати податків та інші параметри.

фоп 2 групи календар taxer
Календар Taxer для ФОП

Більше про те, як уникнути штрафів за несвоєчасно сплачені податки для різних груп ФОПів, читайте за лінком.

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: