fbpx
КОШТ

Як дізнатися свій страховий стаж

Дізнатися свій страховий стаж можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду (ПФУ) та в Дії. У цьому матеріалі пояснюємо як самостійно визначити власний страховий стаж онлайн. 

У 2024 році для виходу на пенсію за віком знадобиться щонайменше 31 рік страхового стажу. Якщо до 65 років людина не набуде мінімального стажу, їй надаватиметься не пенсія, а соціальна допомога від держави у розмірі 2361 грн (еквівалент прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). 

Додатково страховий стаж можна докупити. Мінімальний страховий внесок становить 22% від мінімальної зарплати (з 1 січня це – 1562 грн). Таким чином, місяць стажу коштуватиме 3341 грн, а рік – 37488 грн.

Як перевірити страховий стаж через вебпортал ПФУ

Для перевірки через вебпортал Пенсійного фонду спершу необхідно увійти в особистий кабінет ПФУ. Далі здійснити перевірку можна кількома способами:

Спосіб 1. У меню зліва необхідно перейти у вкладку “Мій страховий стаж”. У новому вікні буде доступна інформація про загальний страховий стаж особи з 2004 року та кількість днів роботи за всіма роками й місяцями роботи, за які сплачувалися страхові внески.

Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 1
Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 1

Спосіб 2. Обрати в розділі “Комунікації з ПФУ” пункт “Запит на отримання електронних документів”:

  • вибрати тип звернення “Довідка про трудовий та страховий стаж”;
  • заповнити необхідні поля в екранній формі;
  • натиснути кнопку “Відправити до ПФУ”;
  • отримати довідку в розділі “Звернення”. В ній відображатимуться відомості про страховий стаж за даними персоніфікованого обліку з 2004 року.
Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 2
Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 2

Спосіб 3. Обрати піктограму “Налаштування” у правому верхньому куті:

  • вибрати “Профіль користувача” з випадаючого меню;
  • натиснути на вкладку “Страхові дані”, у якій відображатиметься весь загальний страховий стаж, зокрема за умови трудової діяльності до 2004 року та оцифрування трудової книжки.
Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 3
Як перевірити страховий стаж на вебпорталі ПФУ, спосіб 3

Як перевірити страховий стаж через Дію

Для перевірки страхового стажу через Дію необхідно на порталі або у мобільному застосунку замовити довідку ОК-5 та довідку ОК-7.

Довідка ОК-5 містить дані про суми заробітку особи для обчислення її пенсії, визначення страхового стажу та сплати страхових внесків. Вона формується за будь-який період від 2000 року.

Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплат, з яких сплачувався ЄСВ, та про страховий стаж з 2011 року. Зазвичай таку довідку використовують для визначення стажу для розрахунку сум лікарняних та нарахування допомоги у зв’язку з безробіттям.

У застосунку Дія потрібно:

  • Перейти у розділ “Сервіси”;
  • Натиснути вкладку “Довідки та витяги”;
  • Обрати бажану довідку.
Як замовити Довідку ОК-5 , ОК-7 у Дії
Як замовити Довідку ОК-5 , ОК-7 у Дії

На порталі Дія замовити довідку ОК-5 та замовити довідку ОК-7 можна за посиланнями. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою Дія.Підпис або bank id, за необхідності відредагувати дані, та очікувати повідомлення з довідкою на електронну адресу. Обидва документи виготовляються безплатно. 


Читайте також:

Поділитися новиною: