fbpx
КОШТ

“Дія Підпис”: як працює та інструкція отримання

“Дія Підпис” – кваліфікований електронний підпис, який дозволяє ідентифікувати особу на порталах державних послуг, підписувати документи прямо зі смартфона, тощо. По суті, це аналог вашого звичайного підпису, але в цифровому світі. Тож далі розповідаємо як оформити електронний підпис за кілька хвилин.

Нині “Дія Підпис”  можна використовувати безпосередньо в екосистемі “Дії”, а також на партнерських сервісах. Для прикладу, для авторизації в кабінеті платника на сайті податкової.


Встановіть застосунок “Дія Підпис” для Android, iOS та Huawei appgallery


Як оформити “Дія Підпис”

  1. Увійдіть в додаток “Дія” та авторизуйтесь через BankID або іншим способом
  2. Натисніть в правому нижньому куті “Меню” та оберіть пункт “Дія Підпис”, після чого потягніть перемикач для активації
  3. Після цього активується фронтальна камера для підтвердження особистості через фото. Потрібно наблизити обличчя до камери допоки рамка на екрані стане зеленою і далі повертати обличчя, кивати, тощо – згідно інструкцій на екрані. Їх потрібно чітко дотримуватися для успішної авторизації. Якщо пише “Поверніть голову наліво” – то повертаєте і чекаєте напису “Вирівняйте обличчя”.
  4. Після підтвердження з’явиться повідомлення “Дякуємо, особу підтверджено”
  5. Далі потрібно придумати пароль з 5 цифр і все – сертифікат сформовано.
Дія Підпис - як створити

Як використовувати “Дія Підпис”

При виборі авторизації через “Дія Підпис” буде з’являтися QR-код, який потрібно відсканувати через додаток “Дія” на смартфоні (на головному екрані натиснути кнопку “QR” у верхньому правому куті).

Після сканування потрібно знову підтвердження особи через фронтальну камеру з нахилянням голови згідно інструкцій, далі потрібно ввести обраний при реєстрації “Дія. Підпис” пароль і проходить авторизація.

використання дія підпис

Враження

Цей спосіб виглядає більш захищеним, ніж простий файловий ключ. Але на практиці це значно довший та енергозатратний спосіб. Для прикладу, для авторизації в кабінеті платника податків можна просто використати електронний ключ від “Приватбанку”, підвантажити його та ввести пароль, що займає 30 секунд. Або ж, можна використати “Дія. Підпис”. Для цього взяти сам смартфон, авторизуватися в додатку, просканувати QR-код і опісля вертіти головою згідно інструкцій, потім ввести пароль. Тобто замість двох кроків – підвантажити ключ і ввести пароль відразу 5 кроків. А ще авторизація через камеру – що часто, дуже не просто. Нині “Дія Підпис” не дає жодних переваг і її підтримка обмежена – тож знайте, що таке є і можна буде повернутися до цієї інструкції за рік, мінімум. Натомість, користуватися електронним цифровим підписом, який можна отримати онлайн за 2 хвилини в “Приват24” згідно цієї інструкції.


Читайте також:

Поділитися новиною: