fbpx
КОШТ

BankID: що це та як використовувати

BankID – це спосіб аутентифікації громадян на різноманітних сервісах через банк, у якому вони зареєстровані. BankID пропонують як альтернативу ДІЯ.Підпис та електронному підпису у деяких сервісах. Фактично, сервісу передаються підтверджені дані з документів клієнта банку і таким чином відбувається підтвердження особи

Як працює BankID

Банк має всю ключову інформацію про клієнта:

  • Прізвище, ім’я та по батькові;
  • дата народження;
  • ідентифікаційний номер (ІПН);
  • серія та номер паспорта;
  • скан-копії паспорта та ІПН;
  • адреса реєстрації;
  • номер телефону;
  • email-адреса.

Інформація зберігається в базі та за запитом клієнта банк може передати дані через систему BankID. При авторизації інформація з банку передається сторонньому сервісу. Сервіс використовує ці дані для входу в систему і їх не потрібно вводити вручну, чи підвантажувати документи. 

BankID підтримує більшість банків України, серед яких Приватбанк, Ощадбанк, Монобанк, Райффайзен Банк, Sense bank та інші – загалом 40 банків. А авторизуватися можна в 98 сервісах, в тому числі й в ДІЇ. Повний список учасників можна переглянути за посиланням

Як користуватися BankID

Для використання необхідно мати мобільний застосунок відповідного банку. Обравши авторизацію через BankID вас автоматично переміщує в застосунок, де ви підтверджуєте вхід. 

Наприклад, для входу в ДІЮ через Приватбанк натискаєте кнопку з іконкою “Приват24”, переглядаєте інформацію про надання даних та підтверджуєте. Це займає декілька секунд. 

Якщо авторизація відбувається через вебверсію сайту, то пропонується ввести логін та пароль від мобільного банкінгу. Деякі банки дають можливість ввійти за QR-кодом – його потрібно просканувати в застосунку відповідного банку. За таким принципом працює авторизація у більшості банків з BankID.

як користуватися BankID

Різниця між BankID, ДІЯ.Підпис та ЕЦП

Основна відмінність між електронним ключем,  BankID та «Дія.Підпис» у методах ідентифікації та шифруванні даних. 

BankID використовує дані з банків для авторизації та підтвердження відбувається в застосунку відповідного банку в реальному часі. Дія.Підпис використовує дані з ДІЇ. Крім того, він має додатковий рівень перевірки – підтвердження особистості за допомогою камери. Електронний цифровий підпис  – це окремий файл із зашифрованим електронним підписом, який прирівнюється до звичайного при заповненні документів онлайн. Однак, жодних особистих даних цей підпис не містить. 


Читайте також:

Поділитися новиною: