fbpx
КОШТ

Шанси домовитися високі, але невдача технічно не вплине на країну – ICU про дефолт

Шанси домовитися і уникнути формального дефолту величезні, але навіть провал переговорів технічно ніяк не вплину на країну. Перспективи виникнення дефолту і його наслідків прокоментував старший фінансовий аналітик ICU Тарас Котович.

Нагадаємо, потенційний дефолт України в медіапросторі з’явився після публікації одного з ключових світових видань про економіку – The Economist. Як йдеться в тексті, за останні два роки кредитори України погодилися на призупинення виплат за боргами. Та ключова проблема, що мораторій закінчується 1 серпня і тоді ж потрібно сплатити купон за єврооблігаціями.

Як пояснює Тарас Котович, шанси домовитися до серпня й знову відкласти формальний дефолт досить високі. Початкові пропозиції сторін, оприлюднені декілька тижнів тому, були далекі одна від одної, й навряд чи могли одразу суттєво зблизитися. Оприлюднення цих умов інвестори сприйняли спочатку насторожено, але згодом настрій змінився на позитивний і дає надію, що компроміс буде знайдено. Сама процедура може завершитися і пізніше, головне — узгодити умови не пізніше перших днів серпня.

Більше того на ринку загалом домінує очікування, що компроміс знайдуть вчасно і реструктуризацію єврооблігацій проведуть найближчими тижнями.

Цю ж тенденцію підтверджує динаміка здорожчання цін на українські єврооблігації, що свідчить про хороший загальний сентимент і позитивні очікування від переговорів.

Втім, навіть відсутність домовленості технічно ніяк не вплине на країну найближчим часом. Це призведе до того, що в майбутньому інвестори бажатимуть більших премій при нових суверенних випусках. Щодо курсу долара, то досягнення або недосягнення компромісу навряд чи матиме прямий вплив на валютний ринок.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: