fbpx
КОШТ

Про дефолт можна забути: Україна завершила реструктуризацію боргу

Україна завершила операцію з реструктуризації за облігаціями зовнішнього державного боргу (ОЗДП), або ж за так званими євробондами.

Реструктуризація передбачає зменшення процентної ставки, розтягнення виплат в часі і безумовне списання 25% боргу, а за деяких умов списання дійде до 37%. Завдяки реструктуризації держборг України скоротився на близько $9 млрд, повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Без реструктуризації розмір виплат за зовнішнім боргом становив би 15% ВВП на рік і вони були б другою за величиною статтею державних витрат після витрат на оборону.

Після початку повномасштабного вторгнення кредитори України погодилися призупинити виплати за боргами. Він закінчився 1 серпня і Україна мала здійснити плановий платіж, втім через запуск процесу реструктуризації оплату не провели. Як наслідок, міжнародні рейтингові агенства знизили кредитні рейтинги України. На практиці ж, це ніяк не позначиться на економіці України.

Більше того, існує кілька типів дефолту і в одному з них Україна фактично перебуває від лютого 2022 року, але пересічні українці цього не помічають. Щобільше, навіть при проведенні реструктуризації для України гарантовано настає дефолт-В, оскільки вищевказані зміни класифікуються саме як не виконання зобов’язань (зміна строку, суми, процентів).

Та по суті, це формальність. Дефолтний рейтинг (В) визнають за країною кожного разу при зміні умов обслуговування боргу. Формально, це буде лише запис міжнародних рейтингових агентств у своїх звітах про пониження рейтингу.

При цьому, як пояснював раніше фінансовий аналітик, українці живуть спогадами про “російський дефолт” 1998 року, що відгукнувся тяжкими економічними наслідками і для України. Втім, тоді здорожчання долара і валютна криза були наслідком недолугої економічної та валютної політики, а не дефолту. На дефолт влада лише списала всі свої прорахунки.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: