fbpx
КОШТ

Можна видихнути: власники боргу України погодилися на реструктуризацію

Україна остаточно погодила угоду про реструктуризацію євробондів, оскільки понад 97% власників державних єврооблігацій проголосували за запропонований формат угоди. У Мінфіні заявили, що таке рішення є важливим для збереження макроекономічної стабільності України, забезпечення стійкості державного боргу та збереження ресурсів, які необхідні для фінансування оборони країни.

Раніше Україна досягала принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу. Надалі ж, ці умови мала підтримати абсолютна більшість власників єврооблігацій і голосування тривало 9-27 серпня. Як наслідок, угоду про реструктуризацію підтримали 97,38% власників єврооблігацій і це відкриває шлях до фіналізації реструктуризації.

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення кредитори України погодилися призупинити виплати за боргами. Він закінчився 1 серпня і Україна мала здійснити плановий платіж. У випадку відмови подальшої сплати купонів і погашення облігацій це загрожувало Україні дефолтом. Якби Україна продовжила виплати за боргами, ці платежі  стали б другою за величиною статтею державних витрат після витрат на оборону. Відтак, Україна домовилася про реструктуризацію боргу, яка передбачає часткове списання боргу, посунення виплат у часі, тощо.

При цьому, міжнародні рейтингові агенції знижують рейтинг України до дефолтного, але це формальність. Так, Україна попередньо домовилась про реструктуризацію ще в липні, але не встигла все оформити до терміну виплати 1 серпня. Тож формально, термін прострочено і це призводить до зниження рейтингу. При цьому, навіть зміна умов виплат і реструктуризація є порушення умов випуску єврооблігацій, тож це також призводить до зниження рейтингу.

Втім, на практиці для українців наслідків від зниження рейтингів не буде.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Також за темою:

Поділитися новиною: