Як економити зі студентським квитком: найвигідніші пiльги та знижки
Як отримати пільги та знижки для студентів: проїзд, підписки, кінотеатри та інше.
Студентський квиток – це не лише свідоцтво про статус студента університету, але й ключ до багатьох пільг та знижок. Ви можете зекономити сотні гривень на рік на оплаті навчання, проїзду в транспорті, відвідуванні кіно та театрів, підписках на популярні сервіси, як-от, YouTube Music чи Spotify. В цьому матеріалі розглянемо детальніше, як заощадити за допомогою студентського квитка у 2023 році.
Читай КОШТ в Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Пільги на оплату за навчання зі студентським квитком
Якщо ви студент-контрактник у будь-якому українському закладі освіти – державному, комунальному, корпоративному чи приватному – ви можете отримати податкову пільгу на навчання. Це означає, що у вас є змога повернути собі до 18% річних витрат на оплату за навчання.
Детально про те, як правильно розрахувати та оформити знижку читайте в нашому матеріалі за покликанням нижче.
Податкова знижка студентам за навчання на контракті
Податкову пільгу отримують студенти, які працюють офіційно або як ФОПи. Втім, якщо ви не працюєте, але навчається на контрактній основі, оформити податкову пільгу для вас може один із найближчих родичів (мати/батько, опікунка/опікун, дружина/чоловік).
Пільги на проїзд зі студентським квитком
Якщо ви навчаєтесь в закладі вищої освіти, то можете скористатися спеціальними пільгами на різні види транспорту в Україні: потягами, тролейбусами, трамваями, метро та автобусами.
Потяги. Ви можете отримати 50% знижку на квитки на 2-3 класи сидячих місць та стандартних плацкартів у приміських та міжміських поїздах.
Для проїзду за пільговою ціною вам необхідно показати студентський під час купівлі квитка та під час його перевірки у вагоні поїзда. Якщо ви купуєте квиток онлайн, то під час заповнення своїх даних, натисніть на опцію “Студентський квиток”.
Придбати пільгові квитки можна в застосунку Укрзалізниці, а також на офіційному сайті Bilet.privatbank чи Proizd.ua та інших сервісах.
Про ціни та порівняння комісії найпопулярніших сервісів для купівлі квитків на потяги читайте за лінком.
Тролейбуси та електрички. Студенти мають право на пільговий проїзд у міському транспорті. У деяких містах ви можете безкоштовно їздити в тролейбусах та електричках за студентським квитком (електронним чи карткою), наприклад, у Черкасах, Чернігові, Тернополі та Чернівцях.
Місцева влада кожного міста самостійно встановлює правила пільгового проїзду в тролейбусах. У великих містах, як-от Київ, Львів, Одеса та Дніпро, ви заплатите лише 50% вартості звичайного квитка за показом студентського.
До прикладу, в Києві для пільгового проїзду за студентським, достатньо в застосунку “Київ Цифровий” натиснути на вкладку Транспортна картка – Додати транспортну карту та відсканувати номер на зворотному боці студентського або ввести його особисто. Для порівняння, 50 поїздок за студентським коштуватиме 165 грн замість 400 грн за звичайними qr-квитками.
Метро. Ви можете отримати знижку на метрополітен у будь-якому українському місті, де він є.
Автобуси. Як студент, ви маєте змогу їздити в автобусах за пільговим тарифом. Але не в усіх містах ця система впроваджена на практиці, тому краще уточнити в місцевих кондукторок або водіїв про знижку на проїзд, адже за відмову платити вас можуть висадити з транспорту.
Пільгові передплати на сервіси зі студентським квитком
Найпопулярніші стримінгові та онлайн-сервіси також пропонують спеціальні пропозиції передплат для студентів. Спершу вони всі надають безкоштовний місяць Premium-підписки для студентів акредитованих закладів вищої освіти. Потім представляють особливі підписки для студентів, які значно дешевші за стандартні
- YouTube Premium та YouTube Music – Студентська передплата коштує YouTube Premium за 59 грн і на YouTube Music за 39 грн на місяць. Це дешевше, ніж персональні тарифи: 99 грн і 79 грн відповідно.
Для оформлення відкрийте сторінку студентської підписки на YouTube Premium або YouTube Music та натисніть Спробувати безкоштовно. У формі SheerID введіть назву свого закладу освіти. Якщо він є в списку, вам доступна студентська підписка. Скасувати можна будь-коли.
- Spotify – Студентська передплата коштує 92 грн на місяць замість 183 грн Персональної.
Для оформлення в налаштуваннях акаунту відкрийте сторінку Доступні підписки – Spotify Premium for Students. Далі введіть свої дані про освіту та підтвердіть свій статус студента через сервіс SheerID. На ваш емейл надійде лист-схвалення або відмова про підписку. Скасувати можна будь-коли.
- Apple Music – Студентська передплата коштує 220 грн на місяць замість 402 грн Персональної.
Для оформлення знижки під час реєстрації на сервісі виберіть опцію “Для студентів”, вкажіть країну та університет, а також введіть та підтвердіть емейл корпоративної пошти університету (з доменом типу @edu.ua). Після цього, Apple відправить листа з активаційним кодом на зазначену електронну адресу. Скасувати можна будь-коли.
Студентська підписка на Apple Music на певний час надає доступ до Apple TV+. Далі варто поновити свою студентську передплату на Apple TV+ аналогічно до реєстрації в Apple Music. Зробити це можна за лінком.
- Prezi – Студентська передплата коштує 147 грн на місяць замість 439 грн Персональної.
Для оформлення знижки створіть/увійдіть в обліковий запис та підтвердіть, що ви навчаєтесь у вищому навчальному закладі, вказавши свою корпоративну пошту (з доменом типу @edu.ua). Скасувати можна будь-коли.
- Adobe Creative Cloud – Студентська передплата коштує 878 грн на місяць замість 1317 грн.
Пропозиція містить преміум-версії програм Photoshop, Premiere Pro, Illustrator, Lightroom, InDesign, Acrobat Pro.
Для оформлення знижки створіть/увійдіть в обліковий запис та підтвердіть, що ви навчаєтесь у вищому навчальному закладі, вказавши свою корпоративну пошту (з доменом типу @edu.ua). Скасувати можна будь-коли.
- Microsoft 365 – Студентська передплата коштує 950 грн на рік замість 1900 грн Персональної.
Пропозиція містить преміум-версії програм Office, таких як Word, 1 ТБ простору в хмарному сховищі, а також розширені засоби захисту для ПК, Mac, iOS і Android.
Для оформлення знижки створіть/увійдіть в обліковий запис та підтвердіть, що ви навчаєтесь у вищому навчальному закладі, вказавши свою корпоративну пошту (з доменом типу @edu.ua). Скасувати можна будь-коли.
Пільги на послуги зв’язку зі студентським квитком
Оператор lifecell розробив для студентів спеціальну програму лояльності Campus lifecell. Її можна знайти в застосунку або на сайті мобільного оператора.
Програма дає студентам такі бонуси:
- 10% знижка на будь-який тарифний план;
- 20% знижка на страхування (зелена карта, автоцивілка, туристичне страхування);
- 1000 грн знижка на IT курси;
- безкоштовний інтернет-трафік на навчання на платформі Coursera та Prometheus;
- безкоштовний доступ до 150 курсів програмування.
lifecell єдиний оператор мобільного зв’язку в Україні, який пропонує пільги та знижки для студентів. Kyivstar та Vodafone не мають такої пропозиції, але вони надають інші бонуси для своїх користувачів через застосунки. Щоб дізнатися, як ефективно працювати із застосунками операторів, переходьте за лінками: Kyivstar | Vodafone | lifecell.
Пільги на культурні події зі студентським квитком
Студенти можуть отримати знижки на квитки до театрів, кінотеатрів, музеїв та інших культурних закладів. Деякі установи навіть запрошують студентів безкоштовно в певні дні тижня.
Кінотеатри. Якщо ви любите ходити до кіно, то можете скористатися студентським квитком для отримання знижки на деннi сеанси в багатьох кiнотеатрах України. Просто покажіть свій студентський під час купівлі квитка.
Ось декiлька прикладiв знижок у найпопулярнiших кiнотеатрах:
- Multiplex – 10 грн знижки на мiсця сектору GOOD.
- Cinema City – 30% знижки на деннi квитки.
- Planeta Kino – 25% знижки після 14:00 у будні.
Зверніть увагу, що знижки не діють на прем’єри чи новинки прокату. Також, у вечірній час та на вихідні або святкові дні, пільги для студентів можуть бути скасовані. Кожен кінотеатр може мати свої правила щодо надання знижок для студентів, тому перевіряйте інформацію на сайтах або за контактними телефонами перед відвідуванням.
Театри. Багато театрів пропонують ситуативні пільги для студентів на квитки до своїх вистав. Зокрема, академічний театр ім. Лесі Українки нині надає 50% студентську знижку на квитки. Вона діє на всі вистави, окрім прем’єрних. Але купити квиток вам необхідно офлайн у місті проведення вистави. Онлайн-квитки не дають права на знижку.
Музеї. Студенти можуть безкоштовно відвідувати всі державні та деякі приватні музеї за певним графіком. Здебільшого, щосуботи у будь-який час або в будні до 14-15 години (графік відвідування у кожного музею індивідуальний). Список державних музеїв можна знайти тут.
Інші місця відпочинку також часто пропонують студентам знижки: ви можете заощадити на боулінгу, більярді, театральних виставах, катанні на ковзанах, покупках, вечірках та аквапарках. Однак умови знижок можуть варіюватися залежно від закладу й міста. Найголовніше – перевірити правила оплати перед візитом до будь-якої установи.
Читайте також:
Comments are closed.