fbpx
КОШТ

В Україні новий державний банк – “Мотор-Банк”: що цікавого пропонує клієнтам

“Мотор-Банк” офіційно став сьомим державним банком України – усі 100% акцій банку перейшли у власність держави в особі Фонду держмайна. Раніше це був фактично місцевий вузькоспеціалізований банк, але статус державного додає йому плюсів, тому погляньмо, що новий державний банк пропонує для фізосіб.

Раніше “Мотор-Банк” належав обвинуваченому у держзраді керівнику авіазаводу “Мотор Січ” Вячеславу Богуслаєву. Банк було конфісковано після введення санкцій проти Богуслаєва. Це і натякає на функціонал банку – він майже не надавав послуг фізичним особам, зосереджуючись натомість на корпоративному обслуговуванні групи “Мотор Січ”.

1. Технологічність банку

Її відсутність підтверджує застосунок банку “МОТОР Online”. Його рейтинг – 1,5 бала з 5 можливих в Android і 2,4 бала з 5 в iOS. Такі рейтинги натякають на те, що відкрити рахунок онлайн в банку імовірно не вдасться, тож доведеться йти в одне з його 8 (восьми) відділень по всій Україні. Не факт, що їх все ще 8, бо карта на сайті банку незмінно показує наявність одного з них в окупованому Бердянську.

Державний Мотор-банк - застосунок банку
Застосунок МОТОР Online

2. Депозити в “Мотор-Банк”

На час воєнного стану і 3 місяці після його завершення банківські депозити гарантуються державою на всю суму. Разом з цим, валютний вклад у разі банкрутства банку буде повернутий у гривні за офіційним курсом Нацбанку на дату банкрутства.

Відтак цікаві депозитні ставки могли б хоч якось привабити клієнтів вже з гарантованою державною безпекою. Але ні. Для прикладу, гривневий вклад на 6 місяців “Мотор-банк” пропонує під 12% річних. Водночас у Monobank буде 14% річних.

Доларовий вклад – 0,2% в “Моторі” проти 1,6% в Mono. При цьому, надійність обох практично можна зрівняти, оскільки Monobank входить до переліку системних банків, до яких в Нацбанку особливі вимоги та контроль.

3. Банківські картки

На фоні жахливого застосунку й відсутності можливості відкривати рахунок онлайн цей сервіс, очевидно, не конкурентоздатний.

І на цьому ж тлі не конкурентні тарифи. Наприклад, на поповнення картки з інших банків – комісія 0,75%. Перерахунок на картки інших банків – 0,3% комісії. Зняття готівки в банкоматах – 1,5%. Для порівняння: поповнення і переказ коштів у Monobank безкомісійні.

Відтак для загалу наявність ще одного державного банку нічого не змінить – він занадто малий і вузькоспеціалізований. Ну і такі ж вузькоспеціалізовані функції він буде закривати для держави, бо для всіх інших є шість інших державних банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк та PIN банк.

Між тим, Сенс та PIN також стали державними вже після початку повномасштабного вторгнення. PIN банк перейшов у власність держави за тією ж схемою, що і “Мотор” – накладення санкцій на власників-росіян і конфіскація державі.

В свою чергу, Сенс Банк націоналізували і до перейменування у 2023 році він називався “Альфа-банк Україна”.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: