Альфа-банк стане Sense-банк. Чому відмовляються від відомого бренду

“Альфа-Банк” змінює назву на “Сенс Банк”, про що вже повідомив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Чому один з найбільших банків України відмовляється від своєї назви – розповідаємо далі.


Після початку масштабного вторгнення проти найбільших акціонерів українського “Альфа-банку” – Михайла Фрідмана та Петра Авена – Євросоюз ввів санкції. Фрідман та Авен є співвласниками російської “Альфа‑Груп”, до якою входить низка підприємств і в Росії і в інших країнах. В тому числі, український Альфа-банк та однойменний російський банк. До всього, Фрідмана та Авена називають “наближеними до російського президента Путіна”.

Саме російський банк також потрапив до санкційних списків західних країн. Українську установу санкції не торкнулися. Втім, санкції проти головних співвласників змусили Національний банк України  позбавити Фрідмана і Авена права голосу в керуванні українським активом, оскільки вони увійшли до переліку осіб із небездоганною репутацією. Відтак, право голосу за акціями “Альфа-банку” тимчасово переходить до незалежної від акціонера довіреної особи. Ним став болгарський економіст Симеон Дянков.

Втім, це не позбавило проблем Альфа-банку який чітко асоціюється з російським бізнесом. Продати банк під час війни не можливо, вивести з ринку також досить проблемно – банк входить до переліку системно-важливих банків і займає шосту позицію в рейтингу банків за чистими активами. Для розуміння масштабів: в банку зберігалося 48 млрд грн депозитів фізосіб (6% від усіх депозитів в українських банках) і 24 млрд грн коштів підприємств; банк обслуговує 2,6 млн фізосіб, 55 тис. юридичних і 88 тис. ФОПів.

Тож забезпечивши юридичну чистоту після позбавлення права голосу головних російських акціонерів, Альфа-банк прагнув позбутися будь-яких асоціацій з російським брендом.


“Банк не хоче мати нічого спільного з країною-агресором навіть на рівні асоціацій і бренду, який працює в Росії”,– розповідав Симеон Дянков ще в червні.


Відтак, назву Сенс вже тоді називали як найбільш вірогідну, оскільки слово має українське коріння і таку ж назву має мобільний застосунок  банку – Sense SuperApp.

Після завершення всію юридичних процедур повне найменування українською мовою звучатиме як акціонерне товариство “Сенс Банк”. Англійською банк тепер буде йменуватися “Joint Stock Company Sense Bank”.


Читайте також:

Альфа-банк запустив купівлю акцій для всіх клієнтів

“Альфа-Банк” запустив власну версію POS-терміналу для підприємців на базі смартфону