fbpx
КОШТ

Weld card: огляд сервісу першої криптокартки в Україні

Як працює перша в Україні криптовалютна платіжна картка, завдяки якій можна розрахуватися криптовалютою за хліб в магазині? Розбираємося в цьому огляді.

І, зазвичай, в таких оглядах ми пишемо блок із загальними враженнями після досвіду оформлення та використання. Та не цього разу, оскільки сенсу навіть протестувати цю картку пересічному користувачу не має. 

Висновки та враження про Weld card

Ця картка – демонстрація можливостей для стартапу Weld Money та піар привід для Unex Bank. А от практична користь для людей примарна. 

Задумка команди Weld Money досить проста: стати посередниками між криптобіржами та звичайними банками. Як наслідок, клієнти зможуть прив’язати звичайну банківську картку до криптобіржі і розрахуватися криптовалютою в будь-якому магазині, навіть якщо він не приймає до оплати криптовалюту. Навіть в маленькому селі – достатньо наявності POS-терміналу. Всі операції за курсом робить банк-партнер, Weld Money та криптобіржа без будь-якої участі клієнта. По суті,  Weld Money – це обмінник.

Weld card

Задумка Unex Bank ще простіша: за допомоги прес-релізів “перша криптовалютна картка в Україні” вийти з третьої ліги банків. Чи вийде? Сумнівно, оскільки навіть потенційно цікавий задум впреться в купу недоліків практичного виконання, що після цих вражень і описуємо. 

З головного: відкриття картки в нас зайняло 3 години часи. Так, все онлайн і з автоматичною верифікацією через “ДІЯ”, але з численними глюками, дублюванням кроків і купую спроб. 

Інший момент – новий унікальний сервіс для мобільності і призваний показати переваги нових технологій. Втім, застосунку для смартфонів не має. Мобільна версія сайту відверто не пристосована для користування з мобільних платформ. Більше того: лише з мобільного браузера користуватися сервісом не вийде – діставайте ноутбук і відкривайте повноцінний браузер. Зрештою, навіть після успішного відкриття картки і е-мейл вітань від Weld Money скористуватися  карткою не вдалося, оскільки прив’язати криптогаманець до сервісу не можна. Відповідні кнопки не працюють і обхідних шляхів не має. У відчаї вже протестували декілька платформ і браузерів – без результату. 

Тож “перша криптовалютна картка” відвертий провал. 

Відкриття рахунку Weld Money

По суті, для відкриття картки потрібно зареєструватися на сайті Weld Money і в них зробити кабінет. Втім, по факту, додатково відкривається рахунок в Unex Bank і саме він буде випускати картку. В партнерстві з Weld Money. 

Реєстрація відбувається в два кроки. На першому потрібно вказати лише номер телефону та е-мейл з підтвердженням обох через код. Це створюється кабінет в Weld Money.  І лише після реєстрації в кабінеті потрібно пройти повноцінну реєстрацію з відкриттям банківського рахунку. На другому етапі основні дані в банк передаються через сервіс “ДІЯ” і підтвердження вашої особи проходить лише через цей сервіс. Сфотографувати і відправити документи не можна. Опісля також потрібно заповнити коротку анкету з питанням про дохід, сферу діяльності, тощо. На завершення підтвердження особи через селфі на телефон. 

Weld card відкриття рахунку

Все. Далі бачимо напис “Створення користувача у банку” і чекаємо відповіді від Unex Bank. В нашому прикладі цей процес зайняв близько 1.5 годин. 

Після успішної реєстрації бачимо три ключові опції: зареєструватися, відкрити картку і додати гаманець. Втім, жодна з цих кнопок не працює і взагалі не натискається. Ні в мобільній версії, ні в веб-версії. 

Натомість, під ними ще одна опція “Додати картку” і вона вже працює. Після натискання потрібно вибрати яку картку відкривати. Втім, доступна лише одна і вибір з однієї опцієї. На цьому етапі ми остаточно перейшли на оформлення картки у веб-версії, оскільки в мобільній версії неможливо працювати – меню стрибають, пропадають і не можливо працювати взагалі. 

Після додавання картки користувачу відразу доступна звичайна віртуальна картка від Mastercard. Для початку розрахунків потрібно прив’язати акаунт до однієї з криптобірж. Нині підримується лише WhiteBIT та Huobi. Ну і лише USDT. Тобто “перша криптовалютна картка” з рекламних прес-релізів дуже натягнуто, оскільки всі думають про розрахунок біткоїном, але ні, лише криптовалютний долар.

Weld card застосунок

Зрештою, після реєстрації все рівно в головному меню незмінно відображається меню реєстрації та відкриття картки, хоча обидва процеси пройшли успішно. Але і тут цікаві моменти – в реквізитах картки той же номер картки відображається в два рядки, як і номер IBAN. Це до вищевказаного, що користування сервісом не пристосоване для мобільних браузерів, а застосунків не має. 

Втім, на цьому етапі наш огляд картки логічно завершується, оскільки технічної можливості додати гаманець до  Weld Money в нас не вийшло. На жодній платформі при натисканні відповідних кнопок так нічого і не відбувається. Взагалі нічого. Ну, звісно, окрім зміни адреси в адресному рядку браузера. І аби не здалося, що ми використовували якийсь ексклюзив: це стандартний браузер Chrome та Safari на Iphone, Macbook та Chrome на Android. Більше того, така ситуація була відразу після реєстрації і масової рекламної кампанії “першої криптовалютної картки”. І перед публікацією цього тексту ми почекали тиждень – все ж хотілося повний огляд – але сервіс так і не запрацював. 


Читайте також:

Поділитися новиною: