fbpx
КОШТ

“Сенс Банк” офіційно почав працювати як п’ятий державний банк

Міністерство фінансів України 22 липня стало власником 100% акцій АО “Сенс банк”. Акції придбано у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який ввів в “Сенс банк” тимчасову адміністрацію після рішення Нацбанку про виведення його з ринку.

Відтак, Фонд гарантування вкладів вже завершив роботу тимчасової адміністрації в АО “Сенс банк”, а Мінфін призначив до нього власного голову і членів правління.

Відтак, “Сенс Банк” став п’ятим державним банком в Україні. В цьому переліку “Ощадбанк“, “Укрексімбанк“, “Укргазбанк” та “Приватбанк“.

Нагадаємо, “Приватбанк” націоналізували в грудні 2016 року після численних маніпуляцій тодішніх власників. Водночас і “Укргазбанк” з 1993 року був приватним, допоки його не націоналізували у 2009 році. Тоді “Укргазбанк” похитнувся після фінансової кризи і був занадто великим задля просто виведення з ринку без ризику для фінансової системи. Це ж стало причиною націоналізації “Приватбанку” і от тепер “Сенс банку”.

Водночас, на початку 2014 року в Україні працювало 180 банків. Більшість із них не розкривали реальних власників чи звітність. Низка банків працювала для обслуговування окремих фінансово-промислових груп і, по суті, була ланкою різних фінансових схем. Зрештою, протягом 2014-2016 року Нацбанк вивів з ринку 80 банків. Нині в Україні функціонують 67 банків.


Також за темою:

Поділитися новиною: