fbpx
КОШТ

Новий банк. З чим Нова пошта тіснитиме гігантів фінансового ринку

На тимчасово вакантне місце конкурента Monobank таки вривається фінансовий сервіс Нової пошти – NovaPay. Те, що спочатку здавалося розширеною дисконтною програмою під час доставлення посилок, таки виявилося автономним повноцінним продуктом. 

До слова, Mono вже визнав конкурента, запровадивши комісію під час переказів на картки NovaPay. Тож, що пропонує NovaPay (Android | iOS) і звідки такий оптимізм, – далі в тексті.

Тихою сапою: як NovaPay вгризається в банківський сегмент

Однозначно суб’єктивна думка про конкурента Монобанк формується із трьох аспектів: логіки та швидкодії застосунку NovaPay, динаміці розвитку і можливостей дистрибуції. 

Логіка та швидкодія застосунку. Просто зручний і швидкий застосунок. Інтуїтивно зрозумілий. Так, застосунку власне пів року, але все відчувається на контрасті. Для прикладу, на контрасті з банком Альянс, який також нещодавно запустив новий застосунок з агресивним маркетингом. За результатом, із маркетингом Альянс поспішив і застосунок реально провальний. Звісно, проблеми є в NovaPay (привіт схема купівлі корпоративних облігацій), але загальна логіка та швидкодія їхнього застосунку на рівні.

Динаміка розвитку. Дуже малий час від одного етапу розвитку проєкту до іншого. По суті запустився активно в грудні 2023 року лише з аналогом банківської картки для розрахунків. І за пів року сюди додались корпоративні облігації, розстрочка ну і рахунки ФОП. Три стадії еволюційного розвитку за пів року – нормальна динаміка.

Для порівняння: Monobank запустився в останні місяці 2017 року. Рахунки ФОП запустилися влітку 2020 року. Пів року в NovaPay проти 2,5 року в Mono. 

Можливості дистрибуції. Тут все просто: 11400 відділень. У кожному з них нагадають  особисто працівники чи банери про новий сервіс Нової пошти, тут же допоможуть отримати картку і розкажуть про переваги. А в контексті Нової пошти дуже дотичний стимул — це 20% знижки на посилки. І от за 2023 рік Нова пошта здійснила 400 млн відправлень. Це 400 млн прямих контактів за рік NovaPay.

Ну і так, конкурент Mono – це більше авансовий комплімент на майбутнє, бо нині не має жодної критичної потреби переходити на NovaPay. Хіба ситуативно зайти кілька разів на місяць для отримання знижки на посилку. Втім, кожен такий захід це одна з точок контакту. Тут знижку. Там рахунок ФОП поглянути. Корпоративні облігації купити на пробу, там ще щось швидко спробувати. І кожен такий дрібний крок поступово затягує в екосистему. 

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Дивитися в майбутнє може не кожен. Що NovaPay пропонує сьогодні

Прямо ексклюзивні опції дві: знижка на посилки 20% і купівля корпоративних облігацій Нової пошти. Для всього іншого є альтернативи — навіть для зняття готівки без комісії в будь-якому банкоматі

Втім, обидва ексклюзиви дуже вузькоспеціалізовані. Знижка лише на 6 посилок в місяць з рівнем проникнення доставки “Нової пошти” дуже мало. Купівля облігацій “Нової пошти” поки не конкурентна, оскільки дохід із корпоративних облігацій оподатковується під 19,5% (18% ПДФО та 1,5% військовий збір). Натомість дохід за державними облігаціями не оподатковується і держоблігації можна купити в купі інших сервісів.

Тож поки це середньостатистичний банківський рахунок, де після онлайн реєстрації одразу доступна віртуальна картка (фізична картка 200 грн), перекази з картки на картку, оплата комунальних та інших послуг, платежі за IBAN, розстрочка. Ну і рахунок ФОП.

Застосунок Новапей

Та варто зауважити, що NovaPay не банк, а фінансова компанія. Втім, функціональної різниці від банківських карток не має. Це повноцінна стандартна картка міжнародної платіжної системи Mastercard, картку можна додати для оплат смартфоном за допомогою Apple Pay та Google Pay тощо. 

Ну і за тарифами NovaPay дуже подібна до банків — вони заплутані для загалу. Наприклад, поповнення картки у відділенні Нової пошти без комісії можливе лише за штрихкодом у застосунку, тоді як поповнення за номером картки вже передбачає комісію 1,5%. Така різниця у тарифах спостерігається у багатьох інших операціях.

Загалом базові послуги безоплатні та в якихось моментах можуть бути аргументом: 

  • випуск та обслуговування віртуальної картки. 
  • зарахування грошей з інших банківських карток
  • зняття готівки в будь-яких банкоматах України до 50 тис. грн на місяць (понад цю суму – 0,9%)
  • зняття готівки у відділеннях Нової пошти (формально там має бути пункт обслуговування фінансової компанії “НоваПей”)
  • оплата за реквізитами IBAN
  • обслуговування фізичної.

Тож за результатами аванс в першій частині NovaPay може виявитися занадто перебільшеним. Зрештою, чому “тимчасово вакантне місце конкурента Monobank” було тимчасово вакантним? 

Бо раніше там був Приватбанк. Точніше навпаки, Mono був конкурентом Привату за технологічністю на ринку. Приват вже давно не драйвер на цьому ринку і змирився з цим. 

Далі був Альфа-банк Україна. Саме коли він ще був “Альфа-банком”, а не “Сенс банком”. Зараз він в якихось продуктах виграє, але також не ньюзмейкер. 

Тепер ось NovaPay. 

Та, як бачимо, учасники цього забігу змінюються, що добре, а клієнтам залишається насолоджуватися результатами конкуренції. 

Юрій Сидоров. Засновник “Кошт Медіа” і банківський гік

Корисний текст? Докиньте редакції 42 гривні на вино


Також за темою:

Поділитися новиною: