fbpx
КОШТ

PIN банк стане державним. Чого очікувати вкладникам

Вищий антикорупційний суд 27 лютого стягнув на користь держави 88,89% акцій PIN банку (Перший інвестиційний банк). Власником цієї частки банку був російський підприємець Євген Гінер, проти якого запроваджено санкції.

Процес відбувається в межах профільного закону. Ним передбачено конфіскацію майна осіб, які загрожують національній безпеці та територіальній цілісності України. Росіянин Євген Гінер відноситься саме до таких осіб.

Це рішення першої інстанції і ще можлива апеляція. Втім, навіть за апеляційної скарги цей процес пройде досить швидко: апеляцію можна подати  протягом п’яти днів з дня проголошення судового рішення. Також ще 5 днів дається Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду на розгляд цієї скарги.

Після набуття рішенням суду законної сили воно надсилається до Кабміну. Він має визначити державний орган, який тимчасово управлятиме акціями банку. Далі їх можна продати або ж розвивати ще один державний банк та отримувати прибуток на користь держави.

Як зміна основного акціонера PINbank вплине на вкладників

Коротка відповідь: ніяк. Зміна власника в принципі в короткостроковій перспективі не впливає на операційну діяльність банку, тож пересічні клієнти цього процесу можуть навіть не помітити.

Далі ж все буде залежати від стратегії держави стосовно банківського сектору країни. Очевидно, що PINbank не будуть розвивати черговим державним банком. Нині держава вже володіє Приватбанком, Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком і через ці банки контролює половину банківського сектору країни. Також йдуть дискусії про націоналізацію системного Sense bank (колишній Альфа-банк). Тож ще одному державному банку тут просто не має місця в довгостроковій перспективі.

Ситуативно ж PINbank буде державним доки йому спробують знайти нових власників. Якщо не вдасться – то з часом приєднають до якогось з наявних державних банків, чи розпродадуть активи і потім ліквідують вже порожню установу. Чого точно не варто очікувати – визнання неплатоспроможнім PINbank, оскільки це вже буде державний банк з усіма репутаційними ризиками.

Водночас, варто нагадати: на час дії воєнного стану і 3 місяці опісля держава гарантує 100% банківських вкладів фізичних осіб (включаючи всі рахунки ФОП). Після цього терміну система гарантування вкладів буде розповсюджуватися на вклади до 600 тис. грн.


Також читайте:

Поділитися новиною: