fbpx
КОШТ

Офіційно: “Сенс Банк” націоналізують

Кабінет Міністрів ухвалив рішення придбати у повному обсязі акції “Сенс Банку” у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню. Таким чином банк стає державним під управлінням Міністерства фінансів.

Вчора, 20 липня, правління Національного банку вирішило вивести “Сенс Банк” з ринку та ввести в нього тимчасову адміністрацію. Водночас, правління Нацбанку звернулося до Кабінету Міністрів з проханням націоналізації фінустанови, оскільки “Сенс Банк” входить до системних і йог банкрутство негативно позначить на фінансовій системі країни. У вечірньому звернені президенти Володимир Зеленський підтримав це рішення.

“Прийняти пропозицію Національного банку про участь держави в особі Міністерства фінансів у виведенні з ринку системно важливого банку акціонерного товариства “СЕНС БАНК“ (далі — АТ “СЕНС БАНК”) у спосіб, визначений пунктом 5 частини другої статті 39 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Взяти до відома, що: держава в особі Міністерства фінансів придбаває у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб акції АТ “СЕНС БАНК” у повному обсязі за одну гривню”, – з постанови Кабінету Міністрів “Про участь держави у виведенні системно важливого банку з ринку”

Таким чином, Міністерство фінансів викупить 100% акцій Сенс Банку у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 грн.

На час діяльності в банку тимчасової адміністрації всі функції банку для фізичних осіб здійснюються в повному обсязі без обмежень.

Додамо, на час воєнного стану і три місяці по його завершенню діє 100% гарантія вкладів фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців в тому числі – тобто Фонд гарантування вкладів відшкодовує вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу разом із нарахованими відсотками. 


Також за темою:

Поділитися новиною: