fbpx
КОШТ

Гроші для бізнесу та стартапів: дайджест грантових конкурсів травня

Цього місяця у підприємців є чудова можливість отримати фінансування для свого бізнесу або стартапу. У травні горять дедлайни багатьох грантових конкурсів, які пропонують значні суми коштів для підтримки підприємців та інноваційних проєктів. У цій підбірці ми наводимо як українські, так і міжнародні гранти для жінок-підприємиць, мікробізнесів, засновників культурних проєктів, екологічних підприємств та крафтових підприємців.

Підтримка жінок: грант на створення вінницького консультаційного центру

  • Сума: до 2 млн грн
  • Дедлайн: 12 травня 2024 року
  • Грантодавець: Французька гуманітарна організація Acted

Жіночі громадські організації мають можливість взяти участь у грантовому конкурсі. Переможці конкурсу отримають кошти для створення власного бізнес консультаційного центру для жінок, які прагнуть професійного зростання та розвитку. Максимальний розмір грантових коштів становить майже 2 млн грн.

У межах конкурсу, організатор має намір надати фінансування вибраній місцевій жіночій організації для створення на її основі бізнес консультаційного центру. Цей центр буде спрямований на надання інформаційної та консультативної підтримки жінкам, які прагнуть професійного та економічного зростання. 

Грант для культурних проєктів: до 300 тис. грн на креативні ідеї

  • Сума: до 300 тис. грн
  • Дедлайн: 13 травня 2024 року
  • Грантодавець: Український культурний фонд.

Юридичні особи та ФОПи, які ведуть діяльність у сфері культури, можуть податися на грантовий конкурс короткострокових культурно-мистецьких проєктів.  Мінімальна сума гранту, яку можуть отримати переможці, становить 50 тис. грн, максимальна – 300 тис. грн. 

Основною вимогою є створення українськомовного культурно-мистецького продукту тривалість якого не має перевищувати 2 місяців. Зміст проєкту та його продукт мають відповідати пріоритетам конкурсної програми. Проєкт має бути реалізований на території України, за винятком тимчасово окупованих територій на момент підписання договору про надання гранту. 

Шведський інститут надасть гранти до 3 млн крон для українських підприємств

  • Сума: від 100 тис. до 3 млн шведських крон
  • Дедлайн: 15 травня 2024 року
  • Грантодавець: Шведський інститут (SI) у межах урядової стратегії розвитку та реформ Швеції та співпраці з Україною.

Український бізнес може податися на грант на реалізацію спільних проєктів зі шведськими організаціями. Максимальні суми становлять від 200 тис. до 3 млн шведських крон і залежать від типу гранту та обраної тематичної сфери.

Оскільки грантовий конкурс має на меті налагодити співпрацю між представниками Швеції та їхніми партнерами в Україні. Очікується, що підтримані проєкти не лише зміцнять потенціал організацій, але й підвищать компетенції учасників, розширять їхні контактні мережі та збагатять новими знаннями.

До 35000 євро для стартапів на конкурсі від Glovo та USF: умови програми

  • Сума: до 35 тис. євро
  • Дедлайн: 15 травня 2024 року
  • Грантодавець: Glovo спільно з Українським фондом стартапів (USF).

Українські технологічні стартапи можуть податися на щорічний грантовий конкурс від Glovo та Українського фонду стартапів. Троє переможців, яких обере журі, отримають грошову винагороду до 20 тисяч євро та стажування в головному офісі Glovo в Барселоні або онлайн-менторство. 

За результатами відбору, 10 найкращих технологічних стартапів представлять свій проєкт потенційним інвесторам та ключовим гравцям індустрії на фінальному пітчингу в межах конференції PowerUp, яку організовує Glovo. 

До 3000 євро для українського мікробізнесу: хто може отримати

  • Сума: з урахуванням податків – 2500 євро (близько 106 тис. грн)
  • Дедлайн: 31 травня 2024 року
  • Грантодавець: Міжнародна гуманітарна організація Help-Hilfe zur Selbsthilfe. 

Власники мікробізнесу у Харківській, Одеській, Миколаївській областях та Києві можуть податися на мікрогрант від міжнародної гуманітарної організації Help. Переможці грантового конкурсу отримають по 2500 євро (близько 106 тис. грн) з урахуванням податків.

Програма надаватиме безповоротну фінансову підтримку відповідним підприємствам у вигляді грантів у таких сферах: 

  1. приклади ремесел: столярство, виготовлення прикрас, гончарство та кераміку, текстильні мистецтва, виготовлення свічок, мила тощо;
  2. приклади сервісів: послуги з прибирання та догляду за будинками, ландшафтні послуги, фітнес, краса та догляд, ІТ, ремонтні послуги тощо.

Однак грантова програма не призначені для підприємств із сільського господарства.

300 тис. грн на створення полтавського бізнесу: як отримати міжнародний грант

  • Сума: 300 тис. грн
  • Дедлайн: 31 травня 2024 року
  • Грантодавець: ГО «Міжнародний інститут розвитку громад» та Полтавська міська рада.

Малі підприємці з Полтавщини можуть податися на грантову програму від Міжнародного інституту розвитку громад. Троє переможців отримають по 100 тис. грн на створення свого бізнесу.

Програма спрямована на підтримку проєктів зі створення малого бізнесу, зокрема у сферах харчування, виробництва та надання послуг. Як-от мініпекарні, кав’ярні, майстерні для виробництва військового спорядження (ВПО), коворкінгу тощо.

Грантовий конкурс для крафтових підприємців: подовжено термін подання заявок

  • Сума: до 40 тис. грн
  • Дедлайн: 31 травня 2024 року
  • Грантодавець: благодійний фонд «Це Крафт». 

Проєкт має на меті надання фінансової допомоги стартапам та підприємцям-виробникам для підтримки та розвитку їхньої діяльності. Конкурс передбачає дві категорії: “Стартап” – 30 000 грн та “Масштабування” – 40 000 грн.

Для категорії “Стартап” заявник має бути вже активним підприємством або ФОПом із досвідом підприємницької діяльності більш як 6 місяців та необхідними компетенціями та навичками у напрямку, за яким подається заявка. 

Для категорії “Масштабування” заявник має бути зареєстрованою юридичною особою або ФОПом. Мікропідприємцям та ремісничим організаціям надаватиметься перевага.

1 млн євро на екомодернізацію: гранти від Німеччини для українського бізнесу

  • Сума: субгрант до 1 млн євро
  • Дедлайн: 31 травня 2024 року
  • Грантодавець: Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Українські підприємства, які прагнуть впровадити екологічні технології у своє виробництво, можуть податися на грантову програму від Німеччини. Вона передбачає співфінансування проєктів із впровадження найкращих доступних технологій та методів управління – до 1 млн євро на кожен проєкт.

Грант не надається на модернізацію установок сектору енергетики. Строк реалізації інвестиційних проєктів – до 10 місяців з моменту підписання грантової угоди.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: