Компанія Inzhur публічно представила проєкт оновлення Житнього ринку у Києві, який обіцяє зберегти його автентичність, водночас перетворивши на сучасний простір для бізнесу та відпочинку.
Житній ринок функціонує з 1980 року й жодного разу не проходив капітального ремонту. Продавці зазначають, що відвідуваність ринку суттєво знизилася, а сам простір втрачає свою автентичність і атмосферу. Наразі об’єкт є збитковим, а чинний орендар не виконує ремонтних зобов’язань.
Відтак в міській раді пропонують продати Житній ринок на аукціоні. Одним з претендентів є компанія Inzhur, яка про свої плани заявила ще минулого року і почала відповідну підготовку.
Яким буде оновлений Житній ринок
Inzhur представила проєкт оновлення історичної будівлі безпосередньо на Житньому ринку. Передбачається збереження її автентичності, але додати сучасного функціоналу. Ринок хочуть перетворити на фермерський хаб – місце, де українські виробники можуть розвивати свій бізнес.
“Сучасний ринок – це точка тяжіння для містян і туристів. Таким і має бути Житній. Таким його роблять люди, які тут працюють. Ми хочемо зберегти це і підсилити – створити місце для розвитку українських фермерів та підприємців, бо вони невіддільна складова Житнього” – сказав ідейний натхненник проєкту, засновник і CEO Inzhur Андрій Журжій.
Концепцію оновлення Житнього підготували міжнародне консалтингове агентство Colliers, яке спеціалізується на комерційній нерухомості, й провідне українське архітектурно-інжинірингове бюро AVR Development.
Проєкт передбачає капітальний ремонт будівлі без змін її архітектурного вигляду та реорганізацію простору:
- збереження автентичності будівлі: будівля Житнього ринку залишиться впізнаваною й архітектурні елементи, які складають історичну цінність, будуть збережені;
- розширення функціоналу: класичний ринок та зона для ярмарків й подій будуть розміщені на другому поверсі будівлі та у внутрішньому дворі;
- технологічні доповнення: візуальні проєкції на стелі будуть використовуватися для доповнення подій і заходів, створюючи динамічну атмосферу та залучаючи більше відвідувачів
Архітектурний проєкт розробляв CEO AVR Development Юліан Чаплінський – архітектор, урбаніст, екс-керівник управління архітектури Львівської міськради та екс-заступник міністра розвитку громад і територій.
За словами архітектора Юліана Чаплінського, проєкт розроблено з дотриманням принципів інклюзивності, інженерної безпеки та комфорту для відвідувачів. Додатково планується облаштування велодоріжок, автобусної зупинки та пішохідної зони з місцями для відпочинку.
За розрахунками, після реконструкції Житній відвідуватимуть 5-10 тисяч людей щодня.
Як Інжур хоче викупити Житній ринок
Хоча офіційно про продаж Житнього ринку заговорили лише у 2025 році, проєкт ревіталізації почали розробляти минулого року і він мав стати частиною лобіювання продажу ринку.
Також “Inzhur” планує зібрати 300 млн грн на викуп будівлі за умовами спільного інвестування, під що запустили спеціалізований інвестиційний фонд – “Inzhur Житній“. Інвестувати в нього можна від 4 тис. грн будь-кому.
Водночас поки аукціон на продаж лише планується, гроші інвесторів інвестують в українські ОВДП. На цей час Inzhur обіцяє до 13%-15% річних в гривні. Опісля аукціону і початку роботи ринку дохід обіцяється 10% річних вже в доларах.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: