Сервіс спільного інвестування в нерухомість Inzhur запустив новий спеціалізований інвестиційний фонд – “Inzhur Житній“. Він призначений для збору грошей на подальший викуп та відновлення Житнього ринку в Києві.
Вартість одного сертифікату фонду 1000 грн. Мінімальна сума інвестицій – 4000 грн.
Нині будівля Житнього ринку на Подолі в Києві не продається. Весною будівлю намагались здати в довгострокову оренду, але два аукціони скасували. Зокрема, через критику стосовно спроби прихованої приватизації під конкретних осіб таким методом. Так, термін оренди становив 15 років з вимогою до орендаря провести ремонт та відновити будівлю. При цьому, перший аукціон оголосили за тиждень до самого аукціону, що викликало шквал критики серед міської громади.
Зрештою, спроба прихованої приватизації актуалізувала питання відновлення ринку зі збереженням профілю, що і намагається зробити Inzhur.
Коли і як Inzhur хоче викупити Житній ринок
“Inzhur Житній” планує зібрати 300 млн грн на викуп будівлі. Паралельно розробляється проєкт ревіталізації Житнього під керівництвом лондонського офісу Colliers у співпраці з британською компанією Market Halls Ltd і відомими українськими архітекторами (які не вказується).
Формат Житнього не змінюватимуть. Це буде сучасний ринок їжі з ресторанами, фудкортами і локаціями, де можна буде проводити різні публічні заходи. Вся діяльність планується в концепції “центр тяжіння мешканців та гостей Києва”.
Проєкт ревіталізації мають представити публічно. Це буде одним з кроків лобіювання прозорого продажу ринку. Водночас коли це станеться і чи буде взагалі аукціону з продажу – невідомо.
Водночас допоки продаж не планується і лише запускається процес лобіювання, гроші інвесторів інвестують в українські ОВДП. На цей час Inzhur обіцяє до 13%-15% річних в гривні. Опісля аукціону і початку роботи ринку дохід обіцяється 10% річних вже в доларах.
Виплата дивідендів відбуватиметься щомісячно. До приватизації – відсотки з ОВДП, а після приватизації і ревіталізації ринку – дохід від оренди. Після виграшу фонд закладає приблизно 1,5 роки на відновлення й перезапуск Житнього. В цей період дивідендів не буде, але прогнозується зростання вартості сертифікатів за рахунок збільшення вартості активу після реконструкції.
Якщо аукціон взагалі не відбудеться, інвестори зможуть забрати свої кошти або інвестувати в інші проєкти Inzhur. При цьому, власники сертифікатів фонду можуть їх продати як до аукціону, так і після.
Строк діяльності Фонду — 10 років. По завершенню цього терміну діяльність Inzhur Житній буде або продовжена, або об’єкт буде проданий стратегічному інвестору за ринковою ціною, а кошти від продажу розподілені між співвласниками.
Загалом сервіс Inzhur працює за принципом REIT-фондів. Дослівно це перекладається як “інвестиційний фонд нерухомості”. По суті, REIT надає можливість інвесторам придбати сертифікати фонду та отримувати дивіденди.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: