fbpx
КОШТ

Як зареєструвати ФОП у Дії

На сьогодні кожна фізособа може безплатно зареєструвати ФОП через Дію. Проте перед реєстрацією важливо обрати групу, що відповідатиме обраній діяльності та очікуваним доходам.

Усі групи ФОПів мають різні умови оподаткування та звітності, з якими радимо ознайомитися завчасно. Наприклад, для підприємців без найманих працівників, які планують розпочати невеликий локальний бізнес, найкраще розпочинати з ФОПа 1 групи. Водночас, якщо людина налаштована співпрацювати з іншими юрособами та мати велику кількість працівників, — варто обрати ФОП 3 групи. Після визначення з групою можна реєструвати ФОП через Дію.

За відсутність реєстрації та за незаконне ведення підприємницької діяльності передбачені штрафи та адміністративна відповідальність.

Для відкриття ФОПу онлайн необхідно:

  1. Авторизуватись або зареєструватись на порталі Дія;
  2. Натиснути “Подати заяву” у вкладці “Автоматична реєстрація ФОП”;
  3. Заповнити онлайн-форму на отримання послуги. Необхідно обрати систему оподаткування, адресу реєстрації, контактні дані (номер телефону, електронну адресу); 
  4. Підписати заяву щодо державної реєстрації ФОП електронним підписом. Заяву буде надіслано до ЄДР для реєстрації діяльності ФОП онлайн без участі реєстратора. У разі обрання системи оподаткування (як загальної, так і спрощеної) відповідні мітки проставляться у заяві про державну реєстрацію;
  5. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності.
Як відкрити ФОП через Дію
Як відкрити ФОП через Дію

Статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина в розділі “Послуги” – “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат надійде на електронну пошту та в кабінет громадянина у розділ “Зверніть увагу”.

Детальніше про те, як змінити місце реєстрації ФОП та змінити КВЕДи онлайн.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: