fbpx
КОШТ

Як використовувати свій телефон як POS-термінал: огляд сервісів

ПриватБанк, Monobank, Ощадбанк, Абанк та Raiffeisen Bank мають мобільні застосунки для приймання оплати карткою чи через телефон з NFC-функцією. Використання послуги можливе завдяки еквайрингу від банку та технології Tap to Phone.

Також налаштувати у телефоні POS-термінал можна з платіжною платформою Fondy.

Tap to Phone – розроблена спільно з Visa технологія для використання смартфона як POS-термінал для приймання оплат карткою без додаткового обладнання. Це повний аналог POS-терміналу, він має все те саме програмне забезпечення, що і “класичний” термінал.

Мобільний термінал
Мобільний термінал

Еквайринг – це послуга банку, яка дозволяє за допомогою POS-терміналу (або його аналогу) приймати до оплати платіжні картки.

Тариф на підключення еквайрингу у ПриватБанку та Ощадбанку становить 1,8% суми операції без додаткових комісій за умови зарахування платежів на рахунок у банку. Тариф Monobank та Raiffeisen Bank складає 1,3% від суми платежу, в Абанку – 1,2%. Для NFC-платежів через термінал Fondy комісія становить 1.5%.

В ПриватБанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку, Fondy сплачується відсоток лише з проведених транзакцій. У монобанк окрім комісії від суми операцій також стандартна оплата 180 грн на місяць за використання термінала у смартфоні.

Електронний чек після оплати можна відправити на e-mail покупця або передати через QR-код на екрані смартфона.

Серед недоліків термінала у телефоні — оплату не можна здійснити карткою без NFC. Також зарахування оплати може тривати трохи довше, ніж через звичайний термінал.

Термінал від ПриватБанку

Для підключення послуги еквайрингу необхідно підписати заявку на Tap to Phone та договір у відділенні банку. Після цього банк присвоює налаштування Tap to Phone для торговця.

Не клієнти банку мають принести із собою ще реєстраційні документи ФОП та заповнити анкету фінансового моніторингу.

Для приймання платежів через телефон необхідно мати смартфон Android версії не нижче 10.0 та з функцією NFC. iPhone повинен бути моделі XS та вище та операційною системою новіше за 16.4.

Для налаштування POS-терміналу варто завантажити застосунок “Термінал” (Android | iOS), ввести номер телефону, з якого будете приймання оплати та зареєструвати свій магазин. Також необхідно підписати заяву на приєднання до умов та правил надання послуги еквайрингу за допомогою підпису КЕП у “Приват24 для бізнесу”.

Термінал від Ощадбанку

Для підключення послуги еквайрингу необхідно підписати заявку на Tap to Phone та договір у відділенні банку. Після цього банк присвоює налаштування Tap to Phone для торговця.

Не клієнти банку мають відвідати відділення банку з реєстраційними документами ФОП та заповнити анкету фінансового моніторингу.

На основі технології Tap to Pay Ощадбанк створив сервіс “ОщадPAY”. Він працює лише на Android-пристроях з функцією NFC. Операційна система повинна бути не нижче 10-ї версії. Для iPhone послуга недоступна.

Для налаштування POS-терміналу на смартфоні необхідно завантажити застосунок “ОщадPAY” (Andorid) та пройти первинну ініціалізацію термінала у смартфоні.

Термінал від Monobank

Для підключення послуги еквайрингу у Monobank необхідно:

  1. Дистанційно заповнити заявку;
  2. Отримати інструкцію від банку про завантаження застосунку.

Не клієнти банку мають спочатку відкрити рахунок.

Термінал від Монобанку працює лише на Android-смартфонах.

Далі необхідно завантажити застосунки Tap to mono (Android) та tapXphone (Android) і здійснити активацію термінала.

Термінал від Абанку

Власники рахунку ФОП в Абанку мають картку “Блакитна”. Для підключення еквайрингу необхідно натиснути на неї та обрати “Рахунки ФОП”.

Далі потрібно вибрати “Підключити еквайринг” та заповнити дані про торгову точку (назву, адресу), вибрати вид діяльності.

Після цього варто обрати сервіси та підтвердити операцію. Після активації послуги надійде відповідне сповіщення з інформацією про подальші дії.

Для перетворення смартфона на POS-термінал необхідно буде встановити окремий застосунок A24Pay (Android).

Термінал Raiffeisen Bank

Для підключення послуги еквайрингу у залишити заявку онлайн, а потім підписати договір на приймання платежів та зареєструвати торгову точку у відділенні банку.

Термінал від Райффайзен Банку працює лише на смартфонах з NFC-функцією та операційній системі Android (не нижче 10.0 версії).

Далі необхідно завантажити застосунок RaiPos (Android) та TapXphone (Android) і здійснити активацію термінала.

Термінал від Fondy

Для використання термінала у смартфоні необхідно мати активний мерчант Fondy (спеціальний торговий рахунок). У разі відсутності зробити його можна після створення акаунта. Для цього необхідно авторизуватись з електронною адресою, додати фінансові реквізити, завантажити документацію та підписати договір з Fondy.

Термінал від Fondy працює лише на смартфонах з NFC-функцією та операційній системі Android (не нижче 8.0 версії).

Після активації мерчанта потрібно встановити застосунок Fondy Terminal (Android). Далі необхідно авторизуватись у ньому із даними облікового запису Fondy та подати заявку на підключення послуги.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: