Як отримати позику на стартап або розвиток бізнесу: конкурс для ФОП
Конкурс на отримання позики для підприємців на реалізацію свого стартапу або розширення бізнесу
Благодійний фонд “Це Крафт” оголошує конкурс для ФОП, які хочуть покращити свій стартап або розширити бізнес. Учасники програми можуть отримати безвідсоткову позику з фонду на 11 місяців для реалізації своїх ідей. Деталі конкурсу читайте в цьому матеріалі.
Хто може отримати. Проєкт має на меті надання фінансової допомоги стартапам та підприємцям-виробникам для підтримки та розвитку їхньої діяльності.
Участь у конкурсі можуть взяти ФОП; юридичні особи, які ведуть підприємницьку діяльність; соціальні підприємства.
Розмір та умови конкурсу. Конкурс передбачає дві категорії: “Стартап” – 20 000 грн та “Масштабування” – 30 000 грн.
Для категорії “Стартап” заявник має бути вже активним підприємством або ФОП із досвідом підприємницької діяльності більше 6 місяців та необхідними компетенціями та навичками у напрямку, за яким подається заявка.
Для категорії “Масштабування” заявник має бути зареєстрованою юридичною особою або ФОП. Мікропідприємцям та ремісничим організаціям надаватиметься перевага.
Заявники-виробники отримують кошти з фонду як безвідсоткову позику строком на 11 місяців. Це дозволить використовувати фінансову допомогу майже рік для створення, розвитку та масштабування роботи без додаткових витрат.
Критерії оцінювання. Оцінювання заявок відбуватиметься за такими критеріями:
- можливість реалізації бізнес-ідеї і її відповідність потребам регіону/області;
- можливість виконання виробничого плану і плану досягнення підприємством певного рівня прибутковості;
- досвід у сфері;
- команда та/або план залучення спеціалістів і робітників;
- креативність, унікальність бізнес-ідеї;
- сумісність з цінностями «Це Крафт»: натуральність, екологічність, відтворення та модернізація культурної української спадщини.
Як податися. Реєстрація на конкурс безкоштовна. Для того, щоб підтвердити свою участь у програмі, необхідно заповнити гугл-форму. Це онлайн-анкета, в якій потрібно надати ключову інформацію про свій бізнес: що робите, коли почали, скільки заробляєте, де вас можна знайти в соцмережах тощо.
Також необхідно описати свою справу докладніше:
- Анотація (коротка суть бізнес-проекту);
- Що хочете робити за гроші з позики (які товари та послуги надаватимете за гроші з позики);
- Команда (кількість найманих працівників, якщо вони є);
- Оцінка ринку (загальний опис сфери діяльності або індустрії, в якій працюєте);
- Стратегія маркетингу (яким чином будете продавати свою продукцію (власний сайт, на ринках, в торгівельній мережі, у еко-лавках, вайбер/телеграм-групах інше, за якими цінами тощо);
- Фінансовий план (прогноз щомісячних витрат та прибутків, якщо маєте сезонність, тоді опишіть помісячно на 12 місяців);
- Календарний план діяльності (план діяльності в межах займу з орієнтовними датами);
- Планування обсягів виробництва (скільки плануєте виробляти товарів на місяць протягом року);
- Бюджет діяльності у межах проєкту.
Детальніше про ці запитання можна прочитати в шаблоні заявки.
Крім цього можна додати фото виробів, дизайн, дані проведених досліджень та будь-які інші документи, які наочно показують діяльність або плани розширення бізнесу.
Строки подання. Дедлайн подання заявок на конкурс 2023 року – до 12 червня (включно).
Повернення коштів. Переможці беруть на себе юридичну відповідальність за договором з благодійного фонду “Це крафт” про реалізацію свого плану з заявки. Вони мають отримати прибуток від свого проєкту за 11 місяців достатньо, щоб повернути позику з чистого прибутку. Якщо переможці не отримають прибуток або не зможуть працювати через невраховані ризики або форс-мажорні обставини, вони все одно мають повернути позику як благодійний внесок на спеціальний рахунок “Це крафт”.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, не зазначені в описі програми, надішліть своє повідомлення на пошту ініціативи – itscraftua.charity.fund@gmailcom.
Читайте також:
Comments are closed.