Відпустка під час воєнного стану: чи можливо це для військових
Як оформити відпустку військовослужбовцям під час воєнного стану
Воєнний стан обмежує право військовослужбовців на відпустку. Закон встановлює спеціальні умови надання відпустки під час воєнного стану. У цій статті розглянемо, чи можливо отримати відпустку під час воєнного стану та на що звернути увагу під час її оформлення.
Види відпусток для військових
За загальним правилом, щорічна основна та додаткові відпустки військовослужбовцям у перiод дiї воєнного стану не надаються. Але є кілька способів отримати відпустку зі збереженням грошового забезпечення, навіть під час воєнного стану.
Військовим можуть надаватися три види відпусток:
- Частина щорічної основної відпустки – дає можливість взяти 10 днів відпочинку один раз на рік. Але є одна умова: до 30% військових з одного підрозділу можуть бути одночасно у відпустці.
- Відпустка за сімейними обставинами – дозволяє відвідати своїх близьких у разі народження дитини, шлюбу або смерті родича.
- Відпустка з інших поважних причин – надається на розв’язання будь-яких особистих справ, які не можна відкласти, наприклад, шлюб, похорони, здійснення обов’язків у якості свідка в судовому засіданні тощо.
Кожна з цих відпусток може бути надана не більш як на 10 календарних днів плюс 2 дні для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад.
Як оформити відпустку: покрокова інструкція
Для отримання відпустку під час воєнного стану, потрібно подати рапорт до свого безпосереднього командира. Командир передає рапорт до штабу військової частини для подання на розгляд командиру військової частини. Командир зі свого боку ухвалює рішення щодо надання відпустки.
Рапорт має містити причину надання відпустки, її тривалість та місце проведення. До рапорта треба додати документи, які підтверджують цю причину (наприклад, медичний висновок, свідоцтво про народження дитини тощо).
Важливо: подавати рапорт варто у двох примірниках. На одній з них мають бути вказані номер, дата та підпис особи, яка прийняла рапорт начальник (командир).
Для отримання відпустки за сімейними обставинами, потрібно зробити наступне:
- Скласти рапорт на ім’я свого безпосереднього начальника (командира) і додати до нього документи, які підтверджують сімейні обставини. Наприклад, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб або смерть родича тощо.
- Надіслати рапорт до кадрового підрозділу штабу через своїх прямих начальників. Вони мають поставити на ньому свої резолюції про згоду або незгоду з вашим проханням.
- Очікувати рішення командира військової частини про надання вам відпустки. Він може схвалити або відхилити ваше прохання.
Втім, останнє слово буде за командуванням частини, адже в разі відмови у відпустці, оскаржити рішення командира фактично неможливо.
Правова допомога
- Закон “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” – основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.
- Зміни до пункту 18 статті 10 Закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” – щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану.
Читайте також:
Comments are closed.