Житлова пільга для ветеранів: як скористатися
Процедура отримання житлово-комунальної пільги для ветеранів та учасників бойових дій
Розповідаємо про пільгу на сплату житлово-комунальних послуг для ветеранів, учасників бойових дій та військових.
Учасники війни – військові, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, особи , які перебували в засланні чи місцях позбавлення волі у період Другої світової війни працівники підприємств, установ, організацій, які брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО/ООС та інші.
Учасники бойових дій – військові, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил чинної армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Хто має право на пільгу на комуналку для ветеранів
Користуватися пільгою можуть учасники війни та бойових дій, а також особи з інвалідністю внаслідок війни.
Якщо кілька членів сім’ї, які проживають разом, мають право на пільгові тарифи на комунальні платежі, то пільга надається лише одному з них. Проте можна самостійно вибрати на кого вона буде записана, до прикладу, коли у вашого чоловіка чи вашої дружини (брата/сестри, когось із батьків тощо) відсоток знижки вищий, ніж у вас.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Розмір пільги на комуналку для ветеранів
Пільга полягає у наданні відсотка знижки (50/75/100) на житлово-комунальні послуги: газ, електроенергія, опалення та інші. Розмір пільги залежить від статусу особи, яка її отримує.
Відповідність знижки плати за користування житлово-комунальними послугами:
- Учасники війни мають 50% знижки;
- Учасники бойових дій мають 75% знижки;
- Особи з інвалідністю внаслідок війни мають 100 % знижки.
Пільга надається незалежно від форми власності чи виду житла – ви можете як орендувати квартиру, так і проживати у приватному будинку. Однак загальна площа, на яку розповсюджується знижка обмежена 31,5 кв. м. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних осіб площа розширена до 42 кв. м.
Оформлення пільги на комуналку для ветеранів
Оформити пільгу можна як особисто, так і через уповноважену особу (довіреного представника). У такому разі, представнику варто пред’явити довіреність та оригінал паспорта, ID-картки або електронного документа в Дії.
Для реєстрації заяви на оформлення пільги подайте пакет документів до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки).
Втім, якщо ваше фактичне місце проживання відрізняється від місця прописки можна реєструвати заяву й у відділі соцзахисту за фактичним місцем проживання. Для цього разом із рештою документів подайте довідку про ненадання пільги за місцем реєстрації.
Відповідну довідку можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації, зокрема, надіславши їм письмове звернення рекомендованим листом з повідомленням.
Після оформлення заяви на пільгу ці ж документи вам необхідно надати регіональному представнику постачальника послуг (тобто, обленерго, облгаз, комунальні підприємства-надавачі послуг).
У разі змін або уточнень у документах, поінформуйте орган соцзахисту населення протягом 10 днів із моменту внесення зміни/уточнення. Інакше, ризикуєте отримати відмову в наданні чи продовженні пільгової знижки на комунальні послуги.
Оплату комунальних послуг за пільговими тарифами можете здійснювати з моменту подання заяви.
Документи для оформлення пільги на комуналку для ветеранів
- Заява про оформлення пільги (зразок надається в управління соцзахисту);
- Оригінал та копія ветеранського посвідчення (деякі органи самоврядування надають пільгу на основі довідки про участь в АТО/ООС);
- Оригінал та копія паспорт, ID-картки;
- Оригінал та копія ідентифікаційного коду (у разі надання ID-картки окремий документ не потрібен);
- Оригінал та копія про склад сім’ї з житлово-експлуатаційного об’єднання;
- Квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, що є).
Якщо з вами проживають неповнолітні діти, надайте оригінал та копії свідоцтв про їхнє народження.
Правова допомога
Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо пільги на сплату житлово-комунальних послуг для ветеранів, учасників бойових дій та військових, зверніться за безкоштовною правовою допомогою до:
- контакт-центру ‒ 0 800 213 103 (дзвінки у межах країни безкоштовні);
- гарячої лінії із соціальних питань – 1539;
- бюро правової допомоги (розташування, контакти та графік роботи кожного з відділів на мапі).
Читайте також:
Як отримати пільги учаснику бойових дій якщо він не може особисто з’явитись и оформити пільги?
Учасник бойових дій, який не може особисто оформити пільги, має право доручити це своїм родичам або довіреним особам за нотаріально засвідченою довіреністю. Вони також можуть звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання учасника бойових дій
Чи може дружина оформити пільги на комунальні послуги якщо чоловік помер і він має посвідчення УБД?
Ви, як дружина померлого учасника бойових дій, маєте право на пільги на комунальні послуги у розмірі 50% вартості послуг, розрахованої від встановленої норми споживання. Для оформлення пільги, вам потрібно звернутися до місцевого органу Пенсійного фонду.
Доброго дня. А якщо не має квітанцій ? Якщо інформація про сплату надходила повідомленням на ел. пошту. Або взагалі у Приват 24.
Замість квитанцій про оплату комунальних послуг ви можете подати роздруковане повідомлення з електронної пошти, скриншот із Приват24 або довідку від постачальника послуг. Головне, щоб документ містив назву та адресу постачальника, ваше ПІБ, адресу проживання, суму та дату оплати.