fbpx
КОШТ

Техніка не витримує відключень електроенергії: як вберегти прилади від перепаду напруги

Через часті відключення електроенергії домашні побутові електроприлади й техніка потерпають від перепаду напруги. Також стрибки напруги стаються через одночасне ввімкнення великої кількості техніки після увімкнення електроенергії.

Стрибки напруги можуть нагрівати компоненти й дроти електронних приладів та викликати їх перегорання. Простими словами – техніка та прилади можуть вийти з ладу.

Відтак пропонуємо поради, що можна зробити для зменшення стрибків напруги.

Відключати техніку від електромережі

Після відключення електроенергії слід одразу вийняти з розетки усю підключену техніку. Після появи світла назад увімкнути прилади можна через 5-10 хвилин, щоб не створювати додаткове різке навантаження на мережу.

Недоліком цього способу є те, що він не захищає техніку від інших стрибків напруги, не пов’язаних з відключенням електроенергії.

Мережевий фільтр-подовжувач

Це подовжувачі, які мають фільтр і під час раптових стрибків напруги поглинають зайву енергію, щоб вона не пошкодила пристрій.

Мережевий фільтр-подовжувач
Мережевий фільтр-подовжувач

Мережевий фільтр-подовжувач підходить для обладнання, яке споживає невелику кількість енергії: комп’ютера, ноутбука, телевізора, модема, маршрутизатора, PlayStation або Xbox, музичний центр тощо.

Однак пристрій не допоможе у разі відключень електроенергії.

Вартість простого мережевого фільтра-подовжувача на Rozetka коливається від 279 грн до 1900 грн.

Реле напруги

Це пристрій, який відключає прилад від електроживлення у разі підвищеної або знижної напруги.

Реле напруги
Реле напруги

Реле можна використовувати для заживлення холодильника, кондиціонера, пральної машинки та іншої подібної техніки.

Вартість реле напруги на Rozetka становить від 400 грн до 1400 грн.

Стабілізатор напруги

Реле напруги може часто вимикати та вмикати пристрій. Це незручно, якщо потрібно постійно користуватись електроприладом. У цьому випадку допоможе стабілізатор напруги.

Стабілізатор напруги – це електричне обладнання, яке нормалізовує напругу в мережі під час навантаження. Він подає напругу на всі пристрої в межах 220 вольт ±10%. Найбільш оптимальною для побутових приладів є напруга 230 В.

Стабілізатор напруги
Стабілізатор напруги

Стабілізатори напруги бувають малопотужними й компактними для окремих пристроїв, або можна встановити один загальний стабілізатор на весь будинок чи квартиру. Другий буде дорожчим.

Вартість пристрою на Rozetka – від 1200 грн до 6000 грн.

Джерело безперебійного живлення

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) забезпечує роботу домашньої чи офісної техніки у разі раптових відключень електроенергії.

Джерело безперебійного живлення
Джерело безперебійного живлення

Під час вимкнення електрики відбувається автоматичне перемикання на живлення від акумуляторів.

Час роботи ДЖБ залежить від кількох факторів: типу, місткості акумулятора та потужності під’єднаних пристроїв. Прості джерела безперебійного живлення можуть працювати від 5 до 30 хвилин, потужніші – кілька годин.

ДБЖ забезпечують стабільну роботу котлів та інших обігрівальних приладів, стаціонарних та портативних комп’ютерів, маршрутизаторів та роутерів, телевізорів, холодильників, пральних машин та іншої техніки.

Вартість джерела безперебійного живлення на Rozetka – від 1900 грн до 9000 грн.

Детальніше про те, що відбувається з енергосистемою можна почитати за посиланням. Для меншої залежності від графіків відключень, як варіант, можна придбати павербанк, зарядну станцію для заживлення побутової техніки або генератор для будинку.

Нагадаємо, фізичні особи можуть взяти кредит із відсотковою ставкою 0% для купівлі сонячних панелей з системами накопичення електроенергії та вітрових установок. Відсоткову ставку впродовж терміну кредитування повністю компенсує держава.

Також пропонуємо почитати про особистий досвід встановлення сонячних панелей: Дмитро Загребельний рік тому встановив сонячні панелі на приватному будинку на Київщині.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: