Під час вибору павербанка найбільше варто враховувати його місткість та вихідний струм. Далі розглянемо детальніше ці характеристики на прикладі роботи з телефоном.
Місткість
Місткість павербанка вимірюється в міліампер-годинах (мАг). Чим більша місткість, тим більше разів можна зарядити пристрій.
Для точного розрахунку кількості зарядок потрібно поділити місткість павербанка на місткість акумулятора пристрою. Нині звична потужність смартфонів становить 4-5 тисяч міліампер, відповідно стандартний повербанк на 10 тисяч мАг зможе зарадити смартфон двічі.
Варто зважати на те, що зовнішній акумулятор не може на 100% відповідати технічній характеристиці. Наприклад, павербанк місткістю 10 тисяч мАг насправді може мати 8-7 тисяч мАг, адже частина заряду може йти на обслуговування збереження та передачі електричної енергії.
Сила струму
Сила струму павербанка вимірюється в амперах. Чим вона вища, тим швидше зарядиться пристрій. Однак час зарядки смартфона залежить і від місткості акумулятора смартфона. Чим більша місткість акумулятора, тим більше часу потрібно для його зарядки.
Стандартна сила струму для більшості павербанків – 1А. Це означає, що павербанк може передавати 1 ампер струму, або 1 тисяча міліампер, пристрою за одну годину. Павербанк із вихідним струмом 2,1А батарею у 2 тисячі мА зарядить вдвічі швидше.
Деякі павербанки мають швидку зарядку, проте такі моделі працюватимуть тільки з тими телефонами, які теж мають цю функцію. Дізнатись, чи має смартфон швидку зарядку, можна в описі характеристик моделі гаджета.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Кількість вихідних роз’ємів
Найбільше моделей павербанків з одним або двома вихідними USB-роз’ємами. Є павербанки з трьома і більше роз’ємами, роз’ємами для micro-USB i Type-C.
Кількість роз’ємів визначає, скільки пристроїв можна одночасно заряджати. Однак більшість павербанків віддають максимальну потужність під час зарядки лише одного пристрою.
Якщо батарея має два виходи, то найчастіше в одного з них менший струм зарядки (наприклад, 1А), а в другого – більший (2А). Це зроблено тому, що різні гаджети споживають різний рівень струму.
Заряджання інших пристроїв
Від павербанка можна заряджати планшет, ноутбук, навушники, смарт-годинник, роутери тощо.
Принцип підбору павербанка до цих пристроїв такий самий як і до телефона. Місткість павербанка потрібно поділити на місткість батареї гаджета.
Дізнатися місткість акумулятора можна в характеристиках пристроїв, які зазвичай вказують на сайтах виробників, в онлайн-магазинах або інструкціях.
Якщо це телефон, то перевірити місткість батареї можна в налаштуваннях телефону. Для цього потрібно зайти в розділ “Про телефон” – “Відомості про батарею” – “Ємність батареї”. Однак у кожного смартфона ці розділи можуть бути різні. Інший спосіб — прочитати опис характеристик в інтернеті.
Як заряджати ноутбук від павербанка
Якщо більшість пристроїв мають роз’єм USB Type-C, то ноутбуки навпаки не мають.
У разі відсутності в ноутбука роз’єму Type-C треба купити перехідник на роз’єм живлення пристрою (приклад за посиланням). Ноутбук споживає більше електроенергії, ніж інші пристрої, тому павербанк має бути не менше 20000 мАг.
Втім, нині є можливість залишатися з інтернетом навіть без електроенергії. Для цього необхідно мати павербанк. Детальніше про підключення роутера до павербанка за посиланням.
Читайте також: