“Monobank” запустив рахунки для підприємців рік тому. Головною особливістю стало повністю безкоштовне обслуговування, а ще відмінний інтерфейс основного мобільного додатку “Monobank”. І якщо ви все ще в роздумах, чи варто переводити свій рахунок ФОП з “Приватбанку” на “Monobank” – цей огляд для вас.
Відкриття рахунку
Якщо у вас вже є стандартна кредитна картка “Monobank” – то це робиться в застосунку реально в кілька кліків. Без жодних перевірок документів, звернення у відділення і так далі – всі верифікації ви вже пройшли під час отримання кредитної картки.
Надалі ж, цей рахунок буде відображатися окремою вкладкою в стандартному додатку з ідентичним інтерфейсом кредитній картці.
Отримання платежів
Для цього є 4 способи:
- за номером IBAN-рахунку через будь-який банк в Україні
- Swift-платіж за кордону в доларах або євро
- з рахунку Payoneer для фрілансерів
- за номером картки – ви можете дати її своїм клієнтам і вони здійснять платіж як переказ на звичайну картку.
Оплата з рахунку
Зі свого рахунку ФОП можна переказати гроші на власні картки фізичної особи та зробити платіж за IBAN. А ще окрема опція для оплати тарифів і зборів – але тут також потрібно для пошуку ввести IBAN-рахунок, тож користі практичної від цієї опції не багато.
Веб-версія
Це як додаткова опція для бухгалтерів. По факту, основний спосіб роботи з рахунком – все ж мобільний додаток. Доступ до веб-версії можна за двома номерами телефону, наприклад собі і бухгалтеру і у будь-якому разі, власник рахунку має підтверджувати вхід в додатку. Вхід у веб-версію за цим посиланням.
Дизайн дуже мінімалістичний, але функціональний: веб-версія дозволяє здійснювати платежі, в тому числі реєстрові з великим переліком отримувачів, та працювати з випискою – обирати потрібні дати, формат відображення, експорт. По факту все. Тож якщо ви без найманих працівників та лише отримуєте гроші на рахунок – додатку вам вистачить сповна і веб-версія не знадобиться.
Валютні операції
Перш за все, відкрити рахунок додатково можна також в євро та доларах і на них отримувати SWIFT-переказ. Також при підключенні акаунту Payoneer гроші з нього можна відразу зараховувати на рахунок ФОП.
А ще, з валютного рахунку ФОП можна відразу переказати гроші на власну валютну картку фізичної особи без курсових різниць. Формально, банк в цьому процесі не здійснює платіж напряму, а через купівлю-продаж валюти, але для клієнта це миттєва операція.
А ще – продаж валюти з рахунку будь-коли, а не лише в стандартний час роботи валютного ринку.
Читайте також:
Тарифи
Тут все просто. Відкриття та обслуговування рахунку безкоштовно. Здійснення платежів також безкоштовно і податків в тому числі. Без будь-яких умов і це таки унікальна пропозиція на ринку. Але головне в тарифі інше: зарахування грошей на власну кредитну картку безкоштовне, як і потім зняття готівки з банкоматів на всю суму поповнення картки з рахунку ФОП. Тобто, якщо у вас було 10 тисяч власних грошей на картці і ви переказали з рахунку ФОП ще 10 тисяч – то ви зможете зняти ці 10 тисяч без комісії навіть якщо спочатку витратите на розрахунки в магазині 10 тисяч, які початково були на рахунку.
За SWIFT-переказ “Monobank” також не стягує комісію, але її може стягувати банк-відправник, тощо. При переказі грошей з акаунту Payoneer стягується комісія 2% – але це також комісія сервісу, а не банку.
Все безкоштовно – дійсно, дивно виглядає. А ще дивніше дивитися на це в детальних тарифах.
Враження
Рахунок ФОП в “Monobank” можна відкрити хоча б для того, аби протестувати сервіс. Відкриття, як і закриття, в кілька кліків і абсолютно безкоштовне. Підозрюємо, що закривати рахунок вам не захочеться та й законодавство дозволяє мати рахунки в кількох банках. І тут важливе уточнення: автор також свого часу відкрив рахунок ФОП в “Monobank” для тесту, після чого успішно забув про рахунок в “Приватбанку”. Але є один суттєвий недолік підприємницького рахунку від “Monobank”: неможливість подавати квартальні звіти в податкову. Для цього потрібно користуватися іншими сервісами. Для прикладу, того ж “Приватбанку”. У випадку відсутності руху по рахунках, щомісячна комісія за користування рахунку з вам не зніматиметься, але подавати звітність можна без обмежень. Це звісно, якщо вам потрібно просто отримувати гроші вас не цікавлять паливні талони, інкасація, еквайринг, онлайн-бухгалтерія і купа інших додаткових сервісів, які є в “Приват24”.
Читайте також:
Ввести одну цифру: розповідаємо, як легко подати звіт ФОП через портал “ДІЯ”