КОШТ

В “Сільпо” запускають мобільний банк. Хоча швидше, розширену дисконтну програму

В Україні запускається новий мобільний банк. На додачу до Izibank, Sportbank, Obank, Todobank і деяких інших, які так і не спромоглася скласти конкуренцію першопроходьцю – Монобанку. Але нова спроба може мати більший успіх, оскільки за нею стоїть величезна бізнес-група.

Банк власний рахунок

Хто власник мобільного банку “Власний рахунок”

В тенденціях останніх років, банк “Власний рахунок” – лише маркетингова оболонка з власним додатком. Формально сервіс працює під ліцензією  банку “Восток”. І якщо раніше банк “Восток” випускав просто картки “Власний рахунок” – то тепер їх виокремили в автономний продукт. Зрештою, ці картки “Восток” випускав спеціально для покупців мережі супермаркетів “Сільпо”. При розрахунках карткою в цих магазинах покупці отримували більші бали за дисконтною програмою “Сільпо”.

Дисконтна програма також називається “Власний рахунок” і досить відома серед покупців. Це ж і зумовило таку назву вже мобільного банку.

Чому скрізь однакові назви? Відповідь проста. Банк “Восток” та мережа “Сільпо” входить до Fozzy group, основним акціонером якої є Володимир Костельман.

Умови і тарифи картки банку “Власний рахунок”

Традиційно, базова їх частина при користуванні карткою безкоштовна: оформлення та обслуговування (як фізичної так і віртуальної картки); поповнення картки, як і перекази між картками будь-яких банків;  перекази за повними реквізитами на рахунки ФОП чи юридичних осіб (без будь-яких обмежень, як це є зараз в тому ж “Monobank”); оплата мобільного зв’язку та комунальних послуг.

Зняття власних грошей з рахунку в касах та банкоматах – 0,5%, кредитних  – 4% +20 гривень. Процентна ставка за використання кредитного ліміту 3% на місяць, при цьому пільговий період з нульовою ставкою до 62 днів. Ліміт обіцяють до 100 тисяч гривень.

На залишок власних грошей на картці відсотки не нараховуються, але можна відкрити накопичувальний рахунок для певної цілі і без обмежень на зняття – “Назбиратус” – за яким нараховуватиметься 7% річних.

Кешбек в картці “Власний рахунок”

У власному рахунку це називається бонусом і балами. При будь-яких розрахунках отримуєте 1 бал за одну витрачену гривню. При цьому, вдвічі більше балів отримуєте при розрахунках в мережі “Сільпо”, туристичних агенціях “Сільпо вояж”, мережі мобільного зв’язку “Ringoo”. Всі вони входять до вищезгаданої Fozzy group.

На сайті банку це написано не очевидно та, напевно, всі бали можна використовувати виключно для розрахунків в мережі “Сільпо”. Окремого поля для цього кешбеку в додатку не має – лише відображення бонусів за дисконтною програмою магазинів. Всі накопичені бонуси на початку місяця перетворюються в гривні з розрахунку 1 бал – 1 копійка, тобто за 1000 балів отримаєте 10 гривень вже чистими, без додаткового оподаткування.

Функціонал застосунку банку “Власний рахунок”

При встановленні додатку та реєстрації одразу пропонується оформлення віртуальної чи фізичної кредитної картки (Android та AppStore). Після перевірки поданих документів віртуальною можна відразу користуватися, а фізичну за потреби доставлять у поштові відділення Justin, які також входять до Fozzy group. До слова, у цих відділеннях можна і картку поповнити безкоштовно. До слова, ми отримали віртуальну картку і вже після повної реєстрації опції замовлення фізичної картки в додатку не знайшли.

банк

Що цікаво, для оформлення карки потрібно паспорт та ідентифікаційний код фотографувати. Ідентифікація через “Дію” недоступна. При цьому, процес фотографування відверто проблемний: при наведенні рамки на паспорт вона має стати зеленою для підтвердження правильного ракурсу. Зелену рамку після 5 хвилин спроб досягти не вдалося. Більше того, сфотографувати документи на весь екран технічно не можливо – лише відводити камеру, через що втрачається якість.

Після фотографування потрібно заповнити доволі зручну і просту анкету, а далі чекати. І хоча в додатку пишуть конкретний час закінчення перевірки, він не дотримується взагалі. На практиці пишуть про 15 хвилин, але в нас це зайняло 2,5 години. Після пропонують кілька разів в різних форматах ознайомитися з умовами обслуговування та тарифами, зробити кілька селфі окремо і з документами. Потім знову чекати. Що цікаво, на цьому етапі у відображенні процесу для вже пройденого “Крок 1” описано опція як і сфотографувати документи, так і завантажити їх з додатку “Дія”. Втім, фактично використати “Дію” на початку реєстрації не пропонували.

На головному екрані нижче відображення самої картки відображає шаблони, потім меню з основними платежами і на завершення історію транзакцій.

Серед ключових опцій в нижньому меню окрім головного меню з карткою також платежі, накопичувальний рахунок “Назбиратус” та аналітика витрат.

В платежах відразу інтегровано різноманітні сервіси для швидкої плати: інтернет-оператори, кредити інших банків, онлайн-сервіси, транспорт і низка інших. Вводити нікнейм чи особовий рахунок, суму оплати і готово.

“Назбиратус” доступний лише для фізичної картки, а от аналітика витрат – повна копія аналогічного поля в Monobank.

На головному екрані також пропонується відразу додати картку для оплати через Apple Pay чи Google Pay.

Та основна фішка “Власного рахунку” – автоматична інтеграція з однойменною дисконтною програмою мережі “Сільпо”. Відображення дисконтної програми навіть винесено окремою кнопкою на головному екрані.

банк

Враження від тестування нового мобільного банку

Додаток реально швидко працює. Якоїсь родзинки окрім інтеграції з дисконтною програмою “Сільпо” не знайшли. Також не має емоцій від дизайну чи будь-чого. Якщо поруч “Сільпо” і ви реально там часто скупляєтеся – можна спробувати, інакше ваші потреби повністю покриє вже реалізований функціонал інших банків.

Поділитися новиною: