Напередодні “Кошт” опублікував рейтинг банківських застосунків для iOS та Android. Для обох систем абсолютним аутсайдером виявився застосунок від банку “Південний” з рейтингами нижче двох. Тож далі робимо огляд, як працює цей додаток і чи справедливий цей рейтинг.
Рейтинг банківських застосунків за оцінкою користувачів в Google play
Рейтинг банківських застосунків за оцінкою користувачів в AppStore
Застосунок від банку “Південний” в системі Google Play має рейтинг 2.0 за результатом оцінки 2191 користувачами. В AppStore рейтинг застосунку взагалі 1.5 за оцінкою 327 користувачів. Відгуки відповідні. Ми ж, свою чергу, після користування застосунком чомусь згадали популярний років 15 назад файловий менеджер Total Commander для Windows. Якщо не пам’ятаєте Total Commander і як він виглядав – просто уявіть дизайн 15 річної давності. Ось таке враження від сучасного Південний MyBank.
Застосунок MyBank від банку Південний: який функціонал та сервіс
Звісно, пройти верифікацію онлайн за допомогою “ДІЇ” не можна і для отримання картки потрібно звертатися у відділення.
Для тесту ми обрали найпростішу картку – неіменну “Стандартна Бліц”, яку можна отримати відразу. Вартість її оформлення становить 50 гривень з абонентською платою 25 гривень на місяць. Саме від цього ми отримали перший культурний шок при оформленні: нам довелося оплачувати 50 гривень. Сам факт оплати за картку трохи дивує за наявності низки безкоштовних альтернатив. Та в кожного своє бізнес-система і буває. Відверто здивувало інше: оплата 50 гривень в касі відділення. З квитанцією, підписами і оцім всім.
Другий культурний шок ми відчули при спробі зареєструватися в застосунку Південний MyBank: на головному екрані напис, що “для реєстрації на картці має бути не менше 3 грошових одиниць”.
Ми б і далі могли б дивуватися цьому абсурду, якби не зареєструвалися успішно в застосунку з нульовим балансом. Навіщо той напис залишилося загадкою.
Отримали картку у відділенні, через касу заплатили 50 гривень і зареєструвалися в застосунку за отриманим від банку логіном і паролем. Але картка не активна. Жодного повідомлення для виправлення такої ситуації не надійшло. А з моменту реєстрації в додатку і отримання картки пройшла доба. До всього, окремо відображається ощадний рахунок, хоч ми його і не оформляли. Цей рахунок також неактивний.
Щодо функціоналу самого додатку – то він шокує кількістю меню і кнопок. На будь-яку опцію окрема кнопка.
Поєднати інформаційні повідомлення та листування в одну кнопку? Ні, обов’язково в меню “Повідомлення” відкривається окремі підменю “Нові повідомлення”, “Вхідні”, “Відправлені”, “Нове повідомлення” і “Push-повідомлення” на додачу. Дякуємо, що не має архіву і створення міток та фільтрів для листів.
Платежі? Звісно, окрема опція “Між своїми рахунками”, окремо “В межах банку” і окремо “На картку банку”. Всі три опції для перерахування в межах банку, якщо заплуталися.
Меню карток? Звісно окремі вкладки для активних, неактивних та усіх. Три вкладки. Для однієї оформленої картки.
До слова, як переказати гроші на картку іншого банку ми не знайшли.
Особливістю вищезгаданого Total Commander було бокове меню деревом: натискаєш папку, відкриваються підпапки, далі ще підпапки і вміст відображається в головному екрані. Так і в Південний MyBank: головні папки в боковому меню, а далі ще папки з купупою підпапок. До слова, інколи замість меню не написи чи гарні іконки, а конкретно папки з назвою.
Ми не можемо більше стримувати себе. Нижче порівняння додатку з Total Commander. Не переплутайте.
Як у звичайному банку відображаються витрати та надходження? Так і відображаються. В Південний MyBank це операції “За дебетом” і “За кредитом”.
І вже як родзинка – це налаштування додатку. В окремому меню можна вказати власний хост і порт для підключення.
Ну якщо є вибір, чому б замість Хосту my.bank.com.ua не вказати www.monobank.ua? Застосунок чомусь перестав працювати і зайти повторно в нього ми не можемо, тож на цьому огляд і закінчимо.
До слова, саме Монобанк має найбільший рейтинг в Google Play та AppStore серед ТОП-40 українських банків – 4.9
Як враження?
На фоні вищевказаного повільність застосунку з постійним відображенням “Будь ласка, зачекайте” вже не має сенсу описувати. Відверто, такий сервіс лякає, бо що тоді з іншими непублічними системами? І варто зазначити, що це не якийсь рядовий банк – він входить до переліку системноважливих банків від Нацбанку та входить до об’єктів критичної інфраструктури у банківській системі України, який складає все той же Нацбанк.
Але ж при цьому, картку ми оформляли в новому затишному відділенні, рівню якого можуть позаздрити низка інших. Гарне оформлення, купа м’яких диванів для очікування і у 2018 році навіть відбулася презентацію банком нового формату та логотипу. Втім, не покидає думка, що керівництву банку потрібно переглянути пріоритети при подальших інвестиціях.