Податкова знижка за навчання за минулий рік може бути отримана лише до 31 грудня поточного року. Якщо людина не скористається нею за 2022 рік до кінця 2023 року, вона не зможе перенести неотриману знижку на наступні роки.
Податкова знижка дозволяє повернути собі частину витрат за навчання на контракті в будь-якому державному, комунальному, корпоративному або приватному закладі освіти. Розмір витрат, з яких людина може отримати податкову знижку, не може бути більше сплачених за весь рік податків (ПДФО).
Оформити податкову знижку можуть ФОПи на єдиному податку, офіційно працевлаштовані студенти або члени його/її сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Для чого потрібна податкова знижка
За наявності податкової знижки можна повернути 18% від сплаченої за навчання суми (витрати за гуртожиток не відшкодовуються). На суму податкової знижки прямо впливає річна сума навчання та сплачені з неї ПДФО.
Наприклад, якщо платник податків заплатив за навчання 16 тисяч гривень за весь 2022 рік, його податкова знижка становитиме річну суму ПДФО з цих коштів.
Отже, розрахунок податкової знижки матиме такий вигляд:
- Сума витрат на навчання: 16 000 гривень
- Ставка ПДФО: 18%
- Розмір податкової знижки: 18% * 16 000 гривень = 2880 гривень
Тобто, держава може повернути такому платнику 18% від 16 тисяч гривень або 2880 гривень. Для визначення власної чіткої суми знижки радимо скористатися спеціальним онлайн-калькулятором.
Детальніше про порядок оформлення податкової знижки та перелік необхідних документів читайте у матеріалі за лінком нижче.
Як студентам отримати податкову знижку на витрати за навчання
Які витрати підлягають податковій знижці
Податкова знижка поширюється не лише на навчання у закладах освіти, а й на низку інших витрат. Згідно з пунктом 3 частини 166 Податкового кодексу, до таких витрат належать:
- Платежі за іпотекою.
- Оренду житла внутрішньо переміщеними особами (ВПО).
- Окремий перелік медичних послуг (підпункт 166.3.4.).
- Встановлення газового обладнання на автомобіль.
- Внески за страхування життя або до недержавних пенсійних фондів.
- Допоміжні репродуктивні технології та усиновлення дітей (зокрема, на сплату державного мита).
- Частину пожертвувань/благодійних внесків неприбутковим організаціям, але у розмірі, що не перевищує 4% від загального річного доходу платника податків.
- Купівлю акцій резидентів “Дія.Сіті”.
- Навчання платника податків та членів його родини першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені). Зокрема, витрати за навчання у дошкільних, шкільних, позашкільних, навчальних закладах, у закладах професійно-технічної та вищої освіти.
Читайте також: