З 1 жовтня міжнародні організації підвищили суму виплат для ВПО та вразливих верств населення до 3600 гривень. Допомога виплачується у межах укладеного меморандуму Мінсоцполітики з Управлінням Верховного комісара ООН.
Виплати в різних регіонах проводяться партнерськими організаціями. Повний перелік організацій, які надають багатоцільову грошову допомогу, можна знайти за посиланням. Усі організації мають власні терміни для впровадження нової суми допомоги. Нині МОМ, ООН, Червоний Хрест та Естонська рада уже розпочали виплачувати допомогу за новою сумою.
Далі розберемо детальніше умови виплати та як отримати грошову допомогу.
Грошова допомога від ООН
Виплатами вразливим верствам населенням Львівської, Івано-Франківської, Черкаської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Херсонської та Чернівецької областей займається безпосередньо ООН.
Отримати допомогу можуть особи, які раніше не були зареєстровані у програмі ООН та не отримували допомогу від інших організацій. Ті, хто отримував допомогу розміром 2200 гривень також не можуть зареєструватись на нову виплату розміром 3600 гривень.
Ті громадяни, чиї заявки ще розглядають, отримають виплату 3600 гривень лише якщо не отримували допомогу від інших міжнародних організацій.
Отримати виплату можуть:
- Особи чи сім’ї, які:
- є внутрішньопереміщеними особами від 24 лютого 2022 р.;
- сім’ї та особи постраждалі внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 р. в Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Харківській, Чернігівській, Сумській, Миколаївській, Херсонській областях;
- повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії.
- Особи чи сім’ї, які відповідають одному або декільком із наведених нижче критеріїв вразливості:
- родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
- прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);
Окрім цього, місячний дохід на одного члена родини не має перевищувати 5400 гривень.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Як отримати допомогу від ООН
Для отримання виплати потрібно особисто пройти співбесіду з партнером ООН “Право на Захист” у центрах збору даних (адреси за посиланням) для визначення відповідності критеріям.
Далі йде збір даних про кожного члена домогосподарства. Під час збору даних мають бути присутні всі члени родини. Якщо хтось не може бути присутній через обмежену мобільність, то родину перенаправлять на дистанційну реєстрацію.
Із собою потрібно мати оригінали наступних документів кожного члена родини:
- податковий номер;
- паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
- довідка ВПО (за наявності);
- гривнева банківська картка головного заявника;
- свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
- документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
- посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за необхідністю).
Грошова допомога від Естонської ради
Виплатами вразливим верствам населенням Запорізької, Донецької, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей займається Естонська рада у справах біженців.
Отримувати таку допомогу можна, якщо особа одночасно не отримує кошти від інших міжнародних організацій. Повторно податися на допомогу від Естонської ради можна лише через шість місяців після останньої виплати.
Пріоритет для отримання фінансової допомоги надається найбільш вразливим категоріям населення. Водночас чіткого публічного переліку цих категорій не має. Організація самостійно ухвалює рішення кому здійснювати виплату.
Як отримати допомогу від Естонської ради
Подати заявку потрібно у два кроки:
- Зателефонувати за номером +38 067 105 28 03. Зробити це можна з понеділка до середи включно, з 9 до 12 години.
- Після попереднього схвалення заявки телефоном, заповнити заявку за посиланням.
Далі варто очікувати на рішення організації. Перевірити статус заявки можна за посиланням.
Грошову допомогу можна отримувати як на поштове відділення, так і на банківську картку: зручніший спосіб отримання грошей потрібно вказати під час реєстрації.
Допомога від МОМ
МОМ нині займається виплатою Харківській області за стандартами ООН та Естонської ради.
Отримувати допомогу можна, якщо особа вже отримує виплату від держави. Якщо грошова допомога була від іншої організації, то має пройти не менше трьох місяців від останньої виплати. Повторно отримати виплату від МОМ можна лише через шість місяців.
Податися на допомогу можуть усі внутрішньопереміщені особи, однак організації самі ухвалюють рішення кому найперше перерахувати гроші. Пріоритет у наданні допомоги буде належить таким категоріям:
- особам з інвалідністю;
- одинокій матері/батькові, які отримують допомогу на дітей;
- отримувачі допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
- сім’ї з двома і більше дітьми;
- пенсіонери віком 65+.
Новий розмір допомоги отримують всі, хто зареєструвався з 1 жовтня. Виплата від МОМ для зареєстрованих раніше буде за попередньою сумою допомоги – 2200 гривень.
Як отримати грошову допомогу від МОМ
Зареєструватися на виплату потрібно особисто у пункті реєстрації. Він розташований у м.Харків на вул.Владислава Зубенко, 35.
Із собою потрібно мати довідку ВПО або іншого документу, який підтверджує це право, паспорт громадянина України та свідоцтва народження дітей.
Для отримання додаткової інформації щодо програми багатоцільової грошової допомоги від МОМ можна звернутися на гарячу лінію:
- (095) 106-55-55 (безкоштовно лише для Vodafone);
- (096) 106-55-55 (безкоштовно лише для Київстар);
- 0 800 210 555 (безкоштовно для всіх операторів).
Виплати від Червоного Хреста
Грошову допомогу Червоний Хрест проводить у Кіровоградській області. Про реєстрацію кожна громада повідомляє особисто на офіційному сайті.
Виплата здійснюється:
- особам, які були поранені або отримали травми під час війни та стали інвалідами (місцеві та ВПО) і на даний час не є військовослужбовцем;
- особам з інвалідністю 1, 2 груп (ВПО);
- дітям-інвалідам (ВПО);
- особам віком 65+одиноким (ВПО).
На реєстрацію треба взяти:
- копію паспорта;
- копію ідентифікаційного коду;
- копія довідки ВПО;
- номер телефону, на який після перевірки буде надіслано секретний код, який знадобиться на реєстрацію для отримання грошей.
Надання допомоги буде проходити у 2 етапи:
- Реєстрація списків для перевірки у Національному комітеті Червоного Хреста.
- Реєстрація безпосередньо на грошову допомогу за затвердженими списками.
Якщо вашої області не було в переліку, ви можете ознайомитися з іншими організаціями, які здійснюють виплату у вашому регіоні за посиланням.
Читайте також: