fbpx
КОШТ

Зміни до мобілізації підписано: закон набере чинності з 18 травня

Президент Володимир Зеленський 16 квітня 2024 року підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Також сьогодні закон підписав голова Верховної ради Руслан Стефанчук.

Після підписання Президентом законопроєкт буде оприлюднено в офіційному парламентському виданні “Голос України”. Закон набуде чинності через місяць після його опублікування, тобто 18 травня 2024 року.

Закон про мобілізацію остаточно закріплює раніше унормовані положення про знижений призивний вік до 25 років та повноцінне скасування статусу “обмежено придатний до військової служби”.

Нагадаємо, що закон ухвалено без положень про демобілізацію. Рішення про винесення правил демобілізації в окремий закон ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За словами Сирського, через значну кількість депутатських правок питання демобілізації потребують детального вивчення.

Після публікації закону військовозобов’язані матимуть 60 днів на оновлення своїх даних: адреси, контактів та іншої військово-облікової інформації. Це можна зробити у ТЦК, ЦНАПі або через електронний кабінет.  Детальніше про правила вручення повісток та покарання за ігнорування повісток можна прочитати за відповідними лінками. 

Про головні положення закону про мобілізацію та основні зміни, які стосуватимуться військових, військовозобов’язаних та цивільних з 18 травня, читайте у нашому матеріалі за лінком.  

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: