fbpx
КОШТ

Занадто великі, аби збанкрутувати: в яких банках найбільше депозитів

Станом на 1 жовтня 2023 року в 63 банках зберігалося 1,13 трлн грн коштів фізичних осіб, з яких 95% розміщені в 16 найбільших банках.

Беззаперечним лідером за сумою вкладів є “Приватбанк“, в якому розміщено 426,7 млрд грн. Далі йде “Ощадбанк” з сумою 183,2 млрд грн. Далі з величезним відривом входять такі банки:

Банк Восток” (на його ліцензії працює банк “Власний рахунок“), “Аккорд банк” та “Кредит-Дніпро” мають вкладів 5,7 млрд грн, 5,1 млрд грн та 4,9 млрд грн відповідно. Всі решта менш як 4 млрд грн кожен.

Додамо, на час воєнного стану і три місяці по його завершенню діє 100% гарантія вкладів фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців в тому числі – тобто Фонд гарантування вкладів відшкодовує вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу разом із нарахованими відсотками. Сюди ж входять рахунки фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, рейтинги надійності банків на основі фінансових показників очолюють “Укрсиббанк”, “ОТП Банк” та “Райффайзен Банк”.

Нагадаємо, у 2016 році “Приватбанк” націоналізували після виявлення низки ризиків від діяльності приватних власників. Саме тоді відносно “Приватбанку” вживався вислів too big to fail банку (надто великого, щоб збанкрутувати). Саме через наявність величезних ризиків від банкрутства найбільшого банку країни його не вивели з ринку, як низку інших банкрутуючих банків у 2014-2016 роках.

Аналогічна історія трапилась з “Альфа-банк”, який змінив назву на “Сенс Банк” (Sense-bank). Він також входить до системних банків і після введення санкцій через російських власників вже Sense-bank націоналізували, а не вивели з ринку як низку інших менших банків.


Також за темою:

Поділитися новиною: