fbpx
КОШТ

Реструктуризація кредиту в збанкрутілому банку: нові умови

З вересня почали діяти нові умови реструктуризації кредитних боргів для фізичних осіб-позичальників у банках, що ліквідуються (перелік за посиланням). Реструктуризація кредиту – це зміна умов кредитного договору, що полегшує погашення кредиту. Рішення про зміну умов затвердив Фонд гарантування вкладів.

Заборгованістю за кредитним договором вважатиметься сума залишку основної суми боргу, нарахованих відсотків та несплачених комісій за них на момент приєднання до умов реструктуризації. 

Надалі розмір процентної ставки за кредитним договором складатиме 0,001% річних, а комісії за кредитними договорами становитимуть 1 копійку на весь період сплати боргу і почнуть діяти з першого місяця після приєднання до умов реструктуризації.

Також банк не буде стягувати жодні проценти та комісії з військових, які проходять службу на території України починаючи з 24 лютого 2022 року. Для цього позичальнику, члену його сім’ї або офіційному представникові потрібно надати до банку копії документів, які підтверджують статус військового.

Віддавати заборгованості за кредитним договором потрібно щомісяця, починаючи з місяця приєднання до умов реструктуризації. Розмір та графік, мають бути визначеними умовами кредитного договору, але не менше ніж:

  • 10 тис грн для кредитів на іпотеку;
  • 5 тис грн для кредитів, отриманих з платіжної картки, сума яких перевищує 100 тис грн на дату приєднання до умов реструктуризації;
  • 1 тис грн – для інших кредитів.

Погасити кредитні борги за новими умовами можна з 1 вересня 2023 року по 31 серпня 2024 року.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Для реструктуризації свого кредиту перед банком в процесі ліквідації, потрібно виконати наступні кроки:

1.Звернутись до банку та уточнити всю інформацію про наявний кредит. Це можна зробити звернувшись у відділення банку або зателефонувавши на гарячу лінію банку;

2. Надіслати банку на пошту або у передати у відділення заяву про реструктуризацію кредиту (шаблон за посиланням). До заяви потрібно додати документи, що дають можливість:

  • ідентифікувати Вашу особу як боржника, поручителів та заставодавців за кредитом;
  • підтвердити право власності на майно, що є предметом забезпечення (на предмет наявності/відсутності обтяжень у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

3.Очікувати на розгляд заяви та рішення банку. Банк може погодитися на реструктуризацію, вимагати інших умов або відхилити заяву. Реструктуризація кредиту оформлюється новим кредитним договором, який підписують обидві сторони.

4. Після укладення договору, не пізніше наступного дня після укладання необхідно здійснити початковий платіж.

У разі дострокового погашення заборгованості за кредитним договором протягом періоду реструктуризації не застосовуватимуться будь-які штрафні санкції за дострокове погашення заборгованості.

Якщо фізична особа – позичальник порушить нові умови, які передбачає реструктуризація кредиту , то розмір процентної ставки та комісій за кредитним договором повернеться до умов, які діяли до початку реструктуризації.


Читайте також:

Поділитися новиною: