fbpx
КОШТ

ЄМалятко: інструкція оформлення документів новонародженим онлайн

Програма єМалятко в Дії дозволяє оформити необхідні документи для новонародженої дитини онлайн. Зробити це може один із батьків. Додатково можна оформити послуги для багатодітних сімей та грошові виплати.

Інструкція як отримати послуги ЄМалятко

 1. Перейдіть на портал ДІЯ за покликанням. Натисніть “Подати заявку”. За потреби авторизуйтесь через BankID, ДІЯ.Підпис або електронний підпис.
 2. Перевірте інформацію на екрані та введіть унікальний номер запису реєстру в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Знайти його можна у Дії, на ID-картці або закордонному паспорті. УНЗР складається з 8 та 5 цифр, розділених дефісом та знаходиться внизу з правої сторони. Якщо ID-картки або закордонного немає, то УНЗР можна отримати в міграційній службі, подавши відповідну заяву.
УНЗР у застосунку Дія
УНЗР у застосунку Дія
УНЗР на ID-картці
УНЗР на ID-картці
 1. Виберіть, чи перебувають батьки у шлюбі. Якщо так, вкажіть місце реєстрації шлюбу. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, обидва мають підписати заяву. Те саме стосується батьків, які мають різні прізвища. Заяву підписують в кінці заповнення онлайн електронним підписом. Покликання для підпису іншому з батьків буде надіслано на електронну пошту. 
 2. Введіть ПІБ, паспортні дані, місце реєстрації та контактні дані іншого з батьків. Натисніть “Далі”.
 3. Внесіть номер медичного висновку про народження дитини, який ви отримали в лікарні. Він містить великі латинські літери та цифри. Або можете ввести інформацію про дитину на підставі судового рішення. Перевірте інформацію на екрані.
 4. Внесіть ПІБ дитини. Якщо дитини матиме подвійне ім’я або прізвище введіть дані через дефіс.
 5. Виберіть, як ви отримаєте свідоцтво про народження. Можна замовити доставку у ДРАЦС або поштою.
 6. Заповнюєте інформацію для додаткових послуг. Наприклад, для отримання допомоги при народженні обираєте хто і як одержуватиме кошти – поштою або на банківську картку. Для останнього потрібно ввести IBAN банківської картки. Для отримання допомоги поштою важливо вказати місце фактичного проживання.
 7. Перевіряєте інформацію на екрані. Підписуєте за допомогою електронного підпису. Свідоцтво виготовляється не пізніше наступного дня. РНОКПП (ІПН) та УНЗР також. Виплати надходитимуть через місяць-півтора після подачі заявки. 

Нині можна оформити чотири обов’язкових послуги:

 • Державна реєстрація народження та визначення походження дитини.
 • Реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (призначення дитині РНОКПП або ІПН, як називали раніше).
 • Присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР).
 • Внесення до Реєстру пацієнтів. Це спрощує підписання декларації з сімейним лікарем надалі – вся інформація про дитину уже буде у Реєстрі. Виняток: якщо щодо дитини судом ухвалене рішення про встановлення факту народження дитини

За потреби вибираєте додаткові послуги:

 • Призначення допомоги при народженні. Розмір допомоги становить 41 280 грн: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн щомісячно протягом трьох років.
 • Реєстрація місця проживання дитини. Зареєструвати можна лише за місцем проживання батьків (або одного з них) протягом трьох місяців із дня народження дитини. Проте під час війни ці терміни продовжуються.
 • Виплата грошової компенсації за пакунок малюка.

Батьки багатодітних сімей можуть отримати такі послуги:

 • Видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за умови реалізації відповідних послуг на порталі Дія).
 • Призначення допомоги на дітей, яких виховують у багатодітних сім’ях (за умови реалізації відповідних послуг на порталі Дія).

Хто не може отримати послугу єМалятко

Батьки не можуть отримати послугу єМалятко в Дії, якщо їхня дитина вже отримала свідоцтво про народження. Це означає, що якщо ви оформили свідоцтво про народження офлайн або в Дії раніше, ви більше не можете отримати додаткові послуги онлайн.

Оформити документи на порталі також не можна, якщо дитина народилася поза лікувальним закладом або поза межами України.

Крім цього, батьки мають бути громадянами України.

 • Якщо відео не відображається на вашому пристрої, його можна переглянути за цим лінком.

Читайте також:

Поділитися новиною: