fbpx
КОШТ

Пакунок малюка: як отримати матеріальну або грошову допомогу

З 1 січня 2024 року збільшився розмір прожиткового мінімуму, що призвело до зміни складу “пакунку малюка” та підвищення його вартості. У матеріалі розповідаємо про умови отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (бебі бокс) або його грошової компенсації.

Хто може отримати “пакунок малюка” (бебі бокс)

“Пакунок малюка” (бебі бокс) – безкоштовний набір необхідних речей для новонародженої дитини, який розрахований на перший рік життя малюка. У 2024 році вартість “пакунку малюка” становить 7689 грн.

Право на отримання “пакунку” має кожна сім’я, в якої народилася дитина. Надається він батькам, (або усиновлювачам, родичам, опікунам, прийомним батькам, патронатним вихователям), новонародженого в пологовому будинку. 

Втім, якщо в батьків немає змоги забрати цей комплекс допомоги в пологовому, до прикладу, через домашні пологи, або його немає в наявності під час виписки новонародженого, “пакунок малюка” можна отримати в управлінні соцзахисту за місцем проживання або фактичного перебування.

Для отримання “пакунку” вам достатньо лише подати на нього заявку протягом 30 днів із дня народження дитини.

Що передбачає “пакунок малюка” (бебі бокс)

Насправді “пакунок малюка” – це велика коробка, вагою близько 16 кг, яка містить понад 90 одиниць різноманітних речей для новонароджених. 

Серед товарів “пакунку”: 

 • до 50 одиниць трикотажного одягу;
 • багаторазові вологостійкі пелюшки;
 • теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки)
 • кілька наборів підгузків 1-2 розмірів;
 • термометри для води та тіла;
 • постільний набір: матрац, плед, ковдра та підковдра;
 • розвивальний килимок;
 • дитячі книжки та іграшки;
 • засоби гігієни та догляду: вологі серветки, креми, мило, шампунь, манікюрні ножиці, гребінець;
 • власне коробка (можна використати як колиску чи зберігати там іграшки). 

“Пакунок малюка” є універсальним та підходить для будь-якого сезону. Весь одяг витриманий у нейтральних кольорах, без рожевого чи синього.

Як отримати “пакунок малюка” (бебі бокс)

Процедура оформлення бебі боксу нескладна: в пологовому будинку ви (або довірені особи) маєте вибрати: чи забирати його на місці, чи отримати замість нього грошову компенсацію. Якщо ж, пологи відбулися не в медичному закладі, потрібно звернутися до місцевого управління соцзахисту. 

Після цього – пишете заяву про надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” в місці надання послуги: пологовому будинку або управлінні соцзахисту (зразок заяви).

Якщо ви забираєте “пакунок малюка” у пологовому будинку, заява – єдиний документ, який потрібно надати працівникам медзакладу.

Для того, щоб забрати “пакунок” у відділенні управління соцзахисту, необхідно пред’явити документи, що посвідчують вашу особу (паспорт, ID-картка чи електронний документ в Дії) та довідку про народження дитини.

Як отримати гроші замість “пакунку малюка” (бебі бокса)

Потрібно лише написати відмову від нього. Це можна зробити відразу в пологовому будинку або протягом місяця у найближчому відділенні соцзахисту. 

Розмір грошової компенсації за “пакунок малюка” становить 7689 грн. 

Строк звернення на отримання виплати після написання заяви про відмову від фізичного “пакунку”  – 12 місяців із дня народження дитини. Крім цього, грошову компенсацію за “бебі бокс” можна отримати через програму “єМалятко” в Дії, як додаткову послугу. Детально про реєстрацію в єМалятку читайте за лінком.

Із запровадженням воєнного стану змінилися умови надання грошової компенсації. Виплата за “пакунок” під час воєнного стану (та одного місяця після його припинення/скасування) перераховується на банківський рахунок Приватбанку, тому жодних спеціальних карток відкривати не потрібно. Виплата на картки інших банків неможлива. 

До того ж, якщо раніше батьки мали змогу використати гроші лише на купівлю окремих засобів гігієни, харчування та дитячих іграшок, під час воєнного стану (плюс одного місяця після) призначену компенсацію за “пакунок малюка” ви можете на придбання будь-яких товарів: ліків, їжу, одяг, транспорт тощо. 

Для їхнього отримання ви, як один із батьків, маєте звернутися до найближчого ЦНАПу чи відділу соцзахисту та таким переліком документів:

 • Заява на грошову компенсацію (зразок заяви);
 • Копія свідоцтва про народження дитини;
 • Довідка про неотримання натуральної допомоги “пакунок малюка”;
 • Документом, що посвідчують вашу особу (паспорт, ID-картка чи електронний документ у Дії).

У разі, якщо у вас немає свідоцтва про народження дитини, достатньо надати копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним. 

За умови, що з якоїсь причини батьки не можуть зробити це самостійно або в разі їхньої повної відсутності, оформити заяву на грошову виплату мають право усиновлювачі, родичі, опікуни, прийомні батьки, патронатні вихователі тощо. 

Якщо ви – один/одна з усиновлювачів, родичів, опікунів, прийомних батьків, чи патронатних вихователів, до заяви маєте додати:

 • Копію рішення про встановлення опіки (для опікунів);
 • Копію рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя  прийомної сім’ї або до дитячого будинку сімейного типу (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу).

Правова допомога

Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо отримання одноразової допомоги “пакунок малюка” (бебі бокс) або його грошової компенсації, зверніться за безкоштовною правовою допомогою до:

 • контакт-центру ‒ 0 800 213 103 (дзвінки у межах країни безкоштовні);
 • бюро правової допомоги (розташування, контакти та графік роботи кожного з відділів на мапі).

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: