Авіакомпанії США продають втрачені в салоні літака чи аеропорту речі, які не змогли повернути власникам, у магазин Unclaimed Baggage. Це єдиний такий магазин в Америці.
Усі речі є вживаними й Unclaimed Baggage перепродує їх з великими знижками. Викупити втрачений в американському аеропорту багаж можуть й українці. Тож далі пояснюємо, як працює магазин і як зробити замовлення.
Як відбувається наповнення магазину
Авіакомпанії намагаються повернути загублені речі їхнім власникам протягом 3-4 місяців. Якщо це зробити не вдається або якщо неможливо ідентифікувати, кому належить багаж, то аеропорт компенсує власникам до $3800. А самі речі авіакомпанія складає всі речі у мішки та продає їх у магазин Unclaimed Baggage, розташований в Алабамі. Вартість публічно не зазначається.
Unclaimed Baggage купує кожну сумку без інвентаризації її вмісту. Мішки відвозять на склад, де речі з нього сортують і очищають. Не продають лише вживану білизну.
Усі електронні пристрої (наприклад, телефон, планшет, навушники) перевіряють на справність та видаляють усі особисті дані. Також магазин знищує документи, посвідчення, рецепти на ліки та будь-яку іншу знайдену конфіденційну інформацію.
Які речі є в магазині та ціни
Магазин Unclaimed Baggage продає найрізноманітніші речі: одяг, взуття, ювелірні прикраси, телефони, годинники, сумки, парфуми, навушники, ноутбуки.
Серед найдивніших знахідок – шкура ведмедя, єгипетська похоронна маска, спідниця з трави, скульптура зі слонової кістки, зуби акули.
Ціни на товари, як вже було зазначено, є значно нижчими. Наприклад, AirPods pro 2 в Україні коштують 12599 грн, в Unclaimed Baggage – $114,99 (4786 грн). Apple MacBook Pro 13.3″ в Україні коштує 35999 грн, в Unclaimed Baggage – $570,99 (23769 грн).
Водночас при доставці слід зважати на розмитнення в Україні: у разі замовлення товару вартістю понад €150 потрібно сплатити ввізне мито (10% від перевищення €150) та ПДВ (20% від вартості перевищення 150 євро).
Як купити речі в Unclaimed Baggage через Нову Пошту
Замовляти товари з магазину Unclaimed Baggage можна через NP Shopping. Здійснювати покупку можна самостійно або за допомогою викупу через застосунок Nova Post (Android | iOS) чи сайт. Однак за викуп Нова Пошта бере комісію 10% від вартості. Далі розглянемо усі способи.
Спосіб 1. Можна самостійно зареєструватись на сайті магазину Unclaimed Baggage та вказати електронну пошту й адресу, згенеровану застосунком Nova Post.
Отримати дані для реєстрації в магазині можна на сайті Нової пошти (розділ “Магазини”), у старому застосунку Нова пошта (Android | iOS) (розділ Shopping) або у новому застосунку “Nova Post” (Android | iOS) (розділ “Купуй за кордоном” – “Сервіси” – “Мої міжнародні адреси”).
Нагадаємо, “Нова пошта” об’єднала можливості доставки посилок по Україні і Європі в єдиному застосунку Nova Post.
Замовлення буде відправлено на склад Нової пошти в США, звідти – на адресу отримувача в Україну. Розрахувати приблизну вартість можна так само у застосунку Nova Post в розділі “Калькулятор”.
Спосіб 2. Робити замовлення можна безпосередньо в застосунку Nova Post або “Нова пошта”. У старому застосунку магазин розташований на головному екрані внизу в розділі “Shopping”, у новому – в розділі “Шопінг” (зображення сумки на головному екрані) і називається “Купуй за кордоном”.
У магазині від Нової пошти необхідно ввести бажаний товар у пошуку та знайти в переліку його саме з магазину Unclaimed Baggage. Сервіс одразу відобразить вартість та термін доставки, за наявності – ціну розмитнення.
Спосіб 3. Можна окремо замовити викуп безпосередньо на сайті Нової пошти через послугу “Personal Buyer”: достатньо лише залишити посилання на товар в магазині, окремо вказати його назву, бажаний колір, розмір тощо, вказати дані отримувача в Україні й оплатити послугу. Мінімум зусиль, однак комісія становитиме 10% від вартості замовлення.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: