fbpx
КОШТ

Мито та ПДВ на іноземні посилки: як розрахувати та сплатити розмитнення

Під час замовлення товарів з-за кордону в Україну, важливо пам’ятати про оподаткування та митні обмеження. Це може вплинути на вартість та час доставлення замовлення. У нашій статті ми допоможемо вам розрахувати податки, надамо інформацію про необхідні документи та поділимося порадами щодо спрощення митного оформлення.


Мито і ПДВ хочуть запровадити на всі посилки з-за кордону: чи є шанс на ухвалення нових правил


Що таке митні платежі та як їх розрахувати

Митні платежі – це податки, які стягуються з товарів та посилок, що перетинають митний кордон України.  Якщо вартість товару або кількох товарів перевищує €150, то покупець має заплатити додаткові податки на митниці. 

Наприклад, якщо покупець замовив товар на суму €200 вагою 1 кг з інтернет-магазину в США, то під час отримання такої посилки, покупець заплатить близько €11 податку на додану вартість (ПДВ) + €5 мита без урахування доставлення.

Податки розраховують таким чином:

  • Мито – 10% від тієї частини вартості товару, яка перевищує €150. Наприклад, якщо ви купили товар за €200, отже мито буде (200 – 150) × 10% = €5.
  • ПДВ – 20% від суми перевищення плюс мито. Наприклад, якщо ви купили товар за €200, а мито становить €5, отже ПДВ буде (200 – 150 + 5) × 20% = €11.
  • Послуги митного оформлення – (€200 – €150) * 3% = €1.5 

Читай КОШТ  в Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Таким чином, за товар вартістю €200, потрібно заплатити €5 мита, €11 ПДВ та €1.5, разом €17,5 податків. Проте точну суму можна вирахувати лише вказавши додаткові параметри посилки, як-от, країна, вага відправлення, сума замовлення, а також зваживши на кореляцію курсу валют та вартість доставлення. 

Для детального розрахунку суми митного платежу радимо скористатися калькуляторами поштових операторів, наприклад, на NP Shopping

Приклад розрахунку розміру мита в NP Shopping
Приклад розрахунку розміру мита в NP Shopping

Коли посилка дійде до України, перевізник (поштовий сервіс) зателефонує замовнику або надішле смс, що про оплату податку й мита для її розмитнення. Для цього покупець має надіслати йому такі документи:

  • Інвойс (invoice – рахунок на оплату). 
  • Квитанцію або чек про оплату з банку.
  • Фото або скан паспорта.
  • Фото або скан ідентифікаційного коду. 

Після цього варто сплатити всі податки, і тоді товар буде доставлений в Україну. Зазвичай, митні платежі оплачують під час отримання замовлення у перевізника (тобто, за умови замовлення послуг NP Shopping, оплатити доставлення та мито потрібно буде у відділенні).

Як визначити, чи потрібно розмитнювати посилку у 2023 році

Якщо вартість товарів у відправленні менше ніж €150 (без вартості доставлення), то митні збори не стягуються. Втім, якщо вартість товарів перевищує €150, замовнику доведеться заплатити 10% від різниці між ціною товарів та €150, як ввізне мито, а також 20% від вартості товарів, що перевищує €150, як податок на додану вартість – ПДВ.

Українське законодавство не обмежує кількість безмитних посилок для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП). Це означає, що громадяни України можуть замовляти посилки до €150 без будь-яких обмежень.

З початку квітня 2023 року мито почали стягувати з генераторів, павербанків, частин до трансформаторів та іншого енергетичного обладнання, яке раніше було звільнене від митних платежів. Тепер ці товари розмитнюються згідно з загальними правилами.

У разі отримання кількох міжнародних посилок, кожна з яких окремо не перевищує €150, але разом вони коштують понад €150, варто перевірити, хто є відправником цих посилок:

  • Якщо всі посилки мають одного відправника і їдуть в Україну одним замовленням, то покупцю доведеться сплатити митні платежі, якщо разом ці посилки перевищують ліміт €150.
  • Якщо кожна посилка має різних відправників і їде окремими замовленнями до €150, покупець отримає кожну посилку без сплати ПДВ та мита.

Наприклад, якщо товари замовлені з різних інтернет-магазинів, то вони можуть мати окремих відправників, які вказані на рахунках на оплату (інвойсах). У разі замовлення різних товарів з одного інтернет-магазину, вони матимуть одного відправника, навіть якщо замовник отримує їх у кількох посилках. 

Водночас деякі інтернет-магазини нині працюють як маркетплейси — тобто надають свою платформу для продажу товарів різних компаній. У такому разі посилка може мати різних відправників, і зазвичай це вказується під час оформлення замовлення та доставлення. 

Важливо звернути увагу ще й на поштового перевізника, наприклад, “Нова Пошта” пропонує послугу NP Shopping, яка дозволяє замовляти товари з різних інтернет-магазинів і отримувати їх в одній посилці. Відправником посилки зрештою буде склад партнера Нової Пошти, який об’єднує товари в одне відправлення. Проте, у NP Shopping також є можливість відкласти одну з посилок, якщо є замовлення на кілька посилок. У такому разі, ці посилки будуть доставлені до України у різні дні.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: