У Міністерстві освіти та науки опублікували алгоритм дій для подання абітурієнтами документів на вступ до навчальних закладів онлайн.
Абітурієнти можуть подавати у сукупності до 20 заяв до університетів, з них на бюджет – не більше 5 заяв.
Для вступу на бюджет на більшість спеціальностей, крім написання НМТ та мотиваційного листа, абітурієнти складатимуть творчий конкурс або будуть проходити співбесіду з одного або двох предметів.
Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності не потрібні результати тестування. Потрібно лише надіслати мотиваційний лист та скласти творчий конкурс. Для тих, хто планує навчатися на контракті, передбачено вступ лише на підставі розгляду результатів тестування та мотиваційних листів.
Реєстрація особистого кабінету на вступну кампанію 2023 року
Особистий кабінет на сайті вступної кампанії 2023 року можна зареєструвати з 1 липня у будь-який зручний час, навіть після початку прийому заяв. Особисті електронні кабінети вступників працюють до 30 листопада.
При реєстрації необхідно вказати:
- логін (пошта, до якої маєте доступ);
- пароль;
- серію та номер документа про освіту
- номер, РІN-код та рік отримання сертифіката ЗНО/НМТ або тип та номер документа, що посвідчує особу, або РНОКПП (ІПН);
- контактні номери.
Також необхідно завантажити фото, однак зроблені на телефон селфі подавати не можна. За потреби можна додати інші документи про освіту.
Вступ за творчими конкурсами та співбесідами
Відтак, з 3 до 10 липня (до 25 липня тільки на контракт) необхідно зареєструватися на випробування в електронному кабінеті. Для цього є спеціальний модуль: «Реєстрація на вступне випробування (співбесіда, творчий конкурс, фахове випробування)». Такі заяви дають можливість узяти участь у співбесідах та творчих конкурсах, а після їхнього успішного складання — подати заяви на вступ до закладів вищої освіти (з 19 липня).
Також варто перевірити дату, час та місце проведення вступних випробувань – співбесіди чи творчого конкурсу. Вони проводитимуться з 7 до 18 липня. Уже з 19 липня у разі успішного складання іспитів можна буде подавати заяву на вступ.
При цьому, творчі конкурси та співбесіди на контракту форму навчання проводитимуть до 31 липня.
Водночас варто пам’ятати, заяви на вступні випробування не є заявами на вступ. Це різні типи заяв. Також при вступі за співбесідою або творчим конкурсом потрібно подати обидва типи заяв в електронному кабінеті.
Вступ до вишу за результатами ЗНО чи НМТ
З 19 до 31 липня треба подати заяви на вступ до омріяного вишу.
Для цього треба обрати в електронному кабінеті:
- ступінь, який хочете здобути (молодший бакалавр, бакалавр, магістр);
- основу вступу (освіту);
- спеціальність;
- конкурсну пропозицію;
- форму здобуття освіти;
- джерело фінансування.
Також треба зазначити пріоритетність заяв та додати мотиваційний лист.
До 5 серпня вступники отримають рекомендації до зарахування.
Після цього необхідно:
- підтвердити вибір місця навчання;
- виконати вимоги до зарахування;
- укласти договір на надання освітніх послуг.
Також за темою: