Материнська компанія мобільного оператора Київстар – Kyivstar Group Ltd. – оголосила про завершення процесу лістингу на фондовій біржі Nasdaq. Відтак, відсьогодні акції компанії торгуються під тікером KYIV, йдеться у пресрелізі групи.
Власником 89,6% акцій Kyivstar Group Ltd. залишається міжнародна телекомунікаційна група VEON.
Водночас Київстар вийшов на біржу не через пряме IPO, а через злиття з іншою компанією, спеціально для цього створеною – так званою SPAC.
Special-purpose acquisition company або SPAC навмисно створюються саме для подальшого об’єднання з вже існуючими компаніями і таким чином виводити їх на біржу. Це слугує альтернативним шляхом до традиційного, але значно складнішого процесу первинного публічного розміщення акцій (IPO).
Лістинг на біржі став можливим завдяки злиттю Kyivstar Group Ltd. з SPAC-компанією Cohen Circle. Вона раніше вже торгувалася на Nasdaq під тікером CCIRU.
Відтак, українці можуть вже купити акції KYIV через американського брокера Interactive Brokers за ціною близько 13 доларів.

Читайте також