Для купівлі однокімнатної квартири киянам у середньому необхідно 11-12 років, черкащанам близько 8 років, а жителям Кіровоградської області достатньо всього 2 років заощаджень, аби купити квартиру на “вторинці”. Звісно, це терміни без врахування витрат на їжу, одяг, комунальні чи квартплату. Український маркетплейс DIM.RIA разом із robota.ua провели спільне дослідження, яке показало скільки років та у яких професіях потрібно працювати для придбання власної квартири в Україні.
До розгляду брали вартість первинної та вторинної нерухомості та середню заробітну плату. А його метою став аналіз фінансових можливостей українців відповідно до тенденції зростання вартості житла.
Важливо: Дослідження охоплює актуальні ціни на нерухомість в обласних центрах та областях станом на січень 2024 року. Зміна вартості протягом років не враховується.
Первинний ринок
За даними на січень 2024 року, середня заробітна плата в Києві становить 23600 грн, а середня вартість однокімнатної квартири сягає майже 3,3 млн грн. Так, киянам знадобиться 140 місячних зарплат або 12 років, щоб накопичити на власне житло. У Львові та Дніпрі цей період дещо коротший – 11 та 10 років відповідно.
Ціновий діапазон на однокімнатну квартиру в Івано-Франківській області становить 1,8 млн грн, а середня зарплата – 17848 грн. Це означає, що для купівлі квартири жителям області знадобиться 103 повних заробітні плати, що еквівалентно 9 рокам.
У Закарпатській та Черкаській областях накопичити на житло у новобудові можна за 8 років. Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області – 5 років.
Зазначимо, що у разі придбання нерухомого майна варто також ознайомитися із цьогорічними податками на нерухомість. Попри те, що існують об’єкти, за які не стягуються податки, більшість власників квартир зобов’язані сплачувати податок. Дізнайтесь, як правильно розрахувати та вчасно сплатити податок за нерухомість за лінком.
Вторинний ринок
Дослідження показало, що Київ, Львів та Ужгород очолюють список міст з найвищою середньою ціною за однокімнатну квартиру. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири. У Львові цей період складає 10 років, а у Вінниці та Ужгороді – 9 років.
Лідерами на вторинному ринку знову стали Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. У Івано-Франківській області ціна житла становить 2,3 грн, а середній дохід – 17848 грн. Період заощадження складає 11 років. Найкоротші терміни придбання квартири на вторинному ринку показала Кіровоградська область – 2 роки.
Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Найпопулярніші професії та порівняння доходів до вартості квартири
Аналітики DIM.RIA та robota.ua також сформували список професій із найбільшою кількістю вакансій у Києві, Львові та Дніпрі. Так, продавець-консультант у столиці накопичить на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному – за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла.
Водію у Львові із середньою заробітною платою 26500 грн потрібно 8 років. А такому ж спеціалісту у Дніпрі необхідно 5 років, аби придбати житло на вторинному ринку і 7 років – на первинному ринку.
Якщо під час прочитання дослідження у вас раптово з’явилося бажання змінити роботу, радимо ознайомитися з матеріалом про платформи та канали для пошуку роботи для спеціалістів різних сфер.
Які професії вибирати, щоб швидко купити квартиру
Технічному лідеру команди із доходом 78880 грн у Києві потрібно накопичувати близько 4-х років на квартиру у новобудові та 3 роки – на квартиру на вторинному ринку.
У Львові середня заробітна плата цього фахівця становить 73753 грн, що конвертується у 2 роки купівлі житла на вторинному ринку і 4 роки – на первинному.
Серед переліку професій нетехнічною є вакансія Chief Marketing Officer (СМО), дохід якої прирівнюється до 4 років для купівлі квартири у Києві та Львові. За даними дослідження, найбільшу середню заробітну плату у Києві, Дніпрі та Львові має Java developer (деталі див. на зображенні).
Нагадуємо, що КОШТ раніше наводив дослідження DIM.RIA та Work.ua щодо витрат різних спеціалістів на орендування однокімнатної квартири в Україні. Проглянути результати можна в матеріалі за лінком.
Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву
Читайте також: