Податок на нерухомість 2023: які штрафи можуть стягнути за несвоєчасно сплату
Про штрафи за прострочення сплати податку на нерухомість та способи сплати податку.
Українці, які є власниками квартир та будинків, повинні сплатити податок на нерухомість до 31 серпня. Квитанції на сплату податку надсилаються до 1 липня 2023 року. Якщо квитанції немає, потрібно самостійно звернутися до податкової.
У 2023 році українці платять податок на нерухомість за 2022 рік. Сума податку – 1,5% від мінімальної зарплати на 2022 рік, яка становила 6500 гривень. Таким чином, за кожен квадратний метр понад норму потрібно заплатити 97,50 гривень.
Далі ми розповімо про штрафи за прострочення сплати податку на нерухомість для фізичних осіб та ФОПів, а також про те, як сплатити цей податок.
Штрафи за несплату податку на нерухомість у 2023 році
У разі несвоєчасної сплати податку на нерухомість передбачені штрафи:
- 10% від суми заборгованості – за прострочення до 30 днів.
- 20% від суми заборгованості – за прострочення понад 30 днів.
- Пеня розміром 0,05% від загальної суми боргу за кожен прострочений день – за прострочення понад 60 днів.
- 120% річних від суми заборгованості по актуальній на момент застосування санкцій ставкою НБУ – за злісне ухилення від податків.
Платник податку може звернутися до податкової служби за місцем реєстрації або зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 501 007. Там його направлять до потрібних спеціалістів, якщо він вважає, що сума податку на нерухомість, яку обчислила податкова служба, є неправильною. Спеціалісти перевірять розрахунки та нададуть платнику податку відповідь.
Як можна сплатити податок на нерухомість
Податок стягується з понаднормативної площі нерухомості. Якщо українці володіють приватними будинками понад 120 кв. м та/або квартирами з площею понад 60 кв. м.
У матеріалі за лінком можете дізнатися про звільнені від оподаткування типи нерухомості та категорії населення.
Фізичні особи сплачують податок на нерухомість до податкової служби протягом 60 днів після отримання електронного або паперового повідомлення з інформацією про сплату. Тобто, якщо повідомлення надійшло до 1 липня, сплатити податок потрібно до 1 серпня того ж року. Повідомлення надсилається за місцем реєстрації платника податків.
Оскільки ФОПи прирівнюються до юридичних осіб, їм потрібно сплачувати авансові внески щокварталу до 30 числа місяця, який настає за звітним кварталом. Повідомлення надсилається за місцем реєстрації ФОП.
Сплатити податок на нерухомість можна в особистому кабінеті платника податків або за реквізитами, які надані в податковому повідомленні-рішенні – звичайному листі із зазначеним номером податку на нерухоме майно. Це стосується як фізичних осіб, так і ФОП.
В Електронному кабінеті доступна онлайн-перевірка податкових повідомлень-рішень. Там можна переглянути, скільки потрібно сплатити за такі податки:
- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наприклад, квартира, будинок, гараж тощо);
- Транспортний податок (автомобіль, мотоцикл, мопед або інший транспортний засіб);
- Плата за землю (якщо є земельна ділянка).
Податкові повідомлення-рішення формуються на основі даних, які ви подали до Податкової служби. Їх можна перевірити у будь-який час у своєму Електронному кабінеті.
Читайте також:
Comments are closed.