fbpx
КОШТ

Податок на нерухоме майно у 2024 році: ставки та розміри

Податок на нерухоме майно головним чином залежить від розміру мінімальної заробітної плати. З підвищенням розміру мінімальної зарплати зростає і ставка податку. Однак існують об’єкти, за які не потрібно сплачувати, наприклад, якщо частка власності людини менше за 45 квадратних метрів. 

Розмір мінімальної заробітної плати у 2024 році становить:

  • з 1 січня – 7100 грн/міс., погодинна оплата – 42,6 грн/год;
  • з 1 квітня – 8000 грн/міс., погодинна оплата – 48 грн/год.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються рішенням органів місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів і їхнього місцеперебування.

Ставка податку на нерухомість залежить від місця розташування об’єкта (зональності) та його типу. Максимальна ставка становить 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Відтак за 2024 рік максимальна ставка податку на нерухомість за 1 кв. м становить 106,50 грн, тобто 7100 × 1,5%.

Читай КОШТ  у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Розрахувати власну чітку суму податку на нерухоме майно можна за допомогою калькулятора обчислення від Державної податкової служби. А про ставки місцевих податків та зборів, від яких залежить розмір оподаткування нерухомих об’єктів, можна дізнатися за цим лінком.

Цікаво, що квартира у спільній власності декількох членів сім’ї не оподатковується, якщо площа кожної частки не перевищує 45 квадратних метрів. Крім того, від сплати податку на нерухоме майно звільняються й певні категорії власників більших об’єктів нерухомості. Детальніше про це та інші аспекти оподаткування нерухомості читайте у матеріалі за лінком нижче.


Податок на нерухомість: як сплатити за нерухоме майно


Хто та коли має сплачувати податок на нерухоме майно

Важливо: податок на нерухоме майно НЕ нараховується та НЕ сплачується за об’єкти житлової нерухомості зокрема їх частки, які розташовані на тимчасово окупованих територіях та на територіях, де ведуться бойові дії (перелік таких територій).

Фізичні особи сплачують податкове зобов’язання з податку на нерухомість протягом 60 днів із дня отримання податкового повідомлення-рішення (ППР), яке надсилається в паперовій або електронній формі в кабінеті платника податків. Таке повідомлення-рішення з відповідними платіжними реквізитами надсилають до 1 липня року, що настає за звітним роком. 

ФОПи сплачують податок на нерухомість авансовими внесками щокварталу до 30-го числа місяця, що наступає за звітним кварталом. Суми авансових внесків відображаються в річній податковій декларації.

ФОПи, як і фізичні особи, можуть сплатити податок на нерухомість в особистому кабінеті платника податків або за платіжними реквізитами, які надає їм податкова служба за місцем реєстрації ФОП.

У разі продажу нерухомості попередній власник сплачує податок за період з 1 січня року продажу до початку місяця, в якому право власності було припинено. Тобто, попередній власник не сплачує податок за місяць продажу. Новий власник має оплатити податок за нерухомість від місяця придбання.

Спадкоємець не зобов’язаний сплачувати податок на нерухомість, нарахований на спадкодавця, але не сплачений ним у минулому. Податковий обов’язок щодо сплати податку на нерухомість спадкодавця припиняється з місяця його смерті. Спадкоємець починає сплачувати податок з місяця набуття права власності на нерухомість.

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: