fbpx
КОШТ

Що робити, якщо опинились під завалами: інструкція

Правильна поведінка у разі потрапляння під завали може врятувати життя. Тож далі наводимо перелік того, що можна та не можна робити.

Найперше – важливо зберігати спокій та не панікувати. Не потрібно починати самостійно розбирати завали навколо чи активно рухатись, оскільки можна зачепити балки чи перекриття, на яких все тримається.

Якщо частину тіла притиснуло і звільнити її неможливо – необхідно масажувати ділянку тіла вище затиснутої для підтримки циркуляції крові. Якщо є поранення – за можливості слід перев’язати рану для зупинки кровотечі.

Для заспокоєння можна робити дихальні вправи для заспокоєння. Якщо поруч є дитина – заспокоювати її, відвертати увагу історіями тощо.

Потрібно подавати сигнали рятувальникам – кричати, свистіти, світити ліхтариком тощо. Також рятувальники роблять хвилини тиші – в такі моменти потрібно особливо активно подавати сигнал.

Не можна використовувати сірники чи запальнички – це може призвести до вибуху.

Якщо рятувальники почули – потрібно дочекатись, поки вони розберуть завали та зможуть дістатись. Після звільнення з-під завалів потрібно оглянути себе та за потреби отримати медичну допомогу.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: