fbpx
КОШТ

Що робити, якщо людина впала на колії в метро

Перш за все, у метро не можна заступати за обмежувальну лінію та не ставати на край платформи. У разі падіння на колію особистих речей не потрібно діставати їх самостійно – варто звернутись до чергового персоналу станції.

Важливо самостійно не намагатись діставати речі, тому що контактна рейка перебуває під напругою та може вдарити струмом. Її розташування можна побачити на фото нижче.

Контактна рейка
Контактна рейка

В залежності від типу станцій вона розташована у різних місцях. Наприклад, на станціях закритого типу (Хрещатик, Театральна тощо) вона розташована під платформою, на станціях Дніпро, Вирлиця та Червоний хутір – посередині колій.

Що робити, якщо людина впала на колії

Найперше – потрібно повідомити про падіння людини чергового працівника станції. Фахівці знімуть напругу з контактної рейки та допоможуть пасажиру піднятись на платформу.

Якщо потяг прибуває – потрібно терміново повідомити працівника станції або подати сигнал машиністу поїзда. Для цього потрібно зробити кілька кругових рухів рукою. У руці варто тримати шарф або будь-який інший елемент одягу. Для машиніста цей рух означатиме необхідність екстреного гальмування.

Також можна підказати людині йти по руху поїзда, якщо вона може рухатись та поїзда немає. Якщо потяг їде – лягти у рейку. Однак незалежно від обставин потрібно кликати черговий персонал метро.

Що робити людині, яка впала на колію

Спершу необхідно голосно сповістити пасажирів про падіння та попросити сповістити черговий персонал на станції.

Якщо потягу немає – потрібно встати та йти у напрямку руху поїзда, не наступаючи на контактну рейку (тобто туди, куди він їде, а не на зустріч). Машиніст може побачити людину та загальмувати.

Нагадаємо, що самостійно вилазити не можна через контактну рейку. Якщо хтось на платформі допомагає вилізти – його теж може вдарити струмом.

Якщо людина травмувалась і не може рухатись – потрібно лягти у лоток між рейками головою до потяга, прикрити голову руками та не рухатись. 

Положення головою до поїзда допоможе уникнути задирання одягу струменем повітря та ризику зачепитися ним за поїзд.

Також важливо не панікувати, оскільки під час проїжджання поїзда рухатись категорично не можна.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: