fbpx
КОШТ

Путівник по Шенгену: які країни Європи вільні для безвізової відпустки

З 2017 року Шенгенська зона стала доступнішою для українців завдяки безвізовому режиму, але вимагає від туристів обізнаності щодо чітких правил перебування в європейських країнах. Цей текст – своєрідна дорожня карта по безвізу: від переліку доступних країн до нюансів перетину кордону та необхідних пакетів документів для різних ситуацій. 

На які країни поширюється безвіз

Українці можуть відвідувати близько 100 країн без оформлення візи, серед яких майже усі країни ЄС та Шенгенської зони.

Шенгенська зона – це територія без внутрішніх кордонів, що охоплює більшість країн Європи. До неї входять не лише країни ЄС, але й кілька інших європейських держав поза союзом. Водночас деякі країни ЄС (Ірландія та Кіпр) не входять до Шенгену, але для безперешкодного в’їзду в ці держави віза не потрібна.

Країни ЄС, які є членами Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Швеція, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Естонія, Латвія, Литва, Мальта, Польща.

Країни, що не входять до ЄС, але є членами Шенгенської зони: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія.

Умови перебування в Європі за безвізом

Безвізовий режим дозволяє перебувати в Шенгенській зоні до 90 днів за пів року (180 днів). Після цього потрібно виїхати з Шенгену на 90 днів, перш ніж повернутися знову. Перевищення терміну перебування може призвести до депортації та заборони на в’їзд у країни Шенгенської зони на 5 років.

Поза тим, що українці можуть вільно в’їжджати до країн Шенгену, проживати там, як туристи, протягом кількох років не можна. 

Крім того, легально працювати на умовах безвізу в країнах Європи заборонено, хоча українці мають право безпечно шукати роботу у статусі туристів. 

Важливо: Перший день перебування – це день в‘їзду до країни, а останній – день виїзду з території Шенгену.

Документи для в’їзду у країни Шенгену

Для самостійних безвізових подорожей не потрібно мати із собою спеціальну теку для стосу документів. Найчастіше європейські прикордонники запитають лише наступні документи:

  • Закордонний паспорт;
  • Медична страховка;
  • Підтвердження фінансового забезпечення (тут достатньо навіть показати рахунок в застосунку;
  • Зворотний квиток (крім подорожей власним авто);
  • Бронювання житла або запрошення (крім подорожей автомобілем).

На практиці, європейські прикордонники найчастіше обмежуються перевіркою закордонного паспорта. Інші документи можуть знадобитися лише у виняткових випадках, пов’язаних з індивідуальними особливостями подорожі, вимогами конкретних країн або ж за наявності питань до самого туриста.

Під час першого в’їзді до Шенгену в туристів братимуть біометричні дані: відбитки пальців та фото обличчя. Ці дані зберігатимуться в системі 3 роки замість штампа в закордонному паспорті. За наступних в’їздів можна буде самостійно сканувати просканувати палець через систему самообслуговування та не чекати прикордонників. Через 3 роки процедуру ідентифікації треба повторити.

Для перетину кордону з дитиною до 18 років необхідні закордонні паспорти обох батьків (або одного, якщо супроводжує лише мама або тато) та дитини (якщо є). Якщо дитині менш як 16 років і вона не має паспорта, достатньо свідоцтва про народження без перекладу та нотаріальної згоди батьків (для подорожей з іншими особами).

Якщо подорожувати громадським транспортом, то проблеми на кордоні, як правило, рідкісні. Однак виїзд за кордон на власному авто вимагає ретельної підготовки та дотримання низки формальностей. Передусім необхідно обов’язково мати аптечку, жилет зі світловідбивачами, вогнегасник та знак аварійної зупинки. Крім цього, необхідний точний перелік документів, які затверджені МВС (як-от, страховий поліс “Зелена карта” чи міжнародне посвідчення).

Непрості вимоги й для подорожей за кордон із твариною. Для цього знадобляться спеціальні документи, які доведеться оформлювати мінімум кілька місяців перед поїздкою. Наприклад, ветпаспорт має видати тільки державна клініка, а чипування бути проведене до вакцинації, а не після. Якщо ви не дотримаєтесь всіх правил, тварину не пустять через кордон. Детальні умови для виїзду до Європи із твариною читайте за лінком.

І, звісно ж, для безпечного перетину кордону потрібно також знати перелік дозволених та заборонених предметів для перевезення з собою. Наприклад, польські прикордонники найімовірніше конфіскують будь-яку молочну продукцію та м’ясні вироби, а в Румунію неможливо буде провезти саджанці та ветеринарні препарати. Детальний перелік читайте за лінком.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: