fbpx
КОШТ

Міжнародне посвідчення водія: процедура отримання для країн, які його визнають

У цьому матеріалі ми розповімо про процедуру оформлення міжнародного посвідчення водія, перелік країн, де його визнають, а також про ті країни, для яких звичайних українських водійських прав цілком достатньо.

Міжнародне посвідчення водія (International Driving Permit, IDP) – особливий документ, який був затверджений міжнародним співтовариством. Фактично, це переклад національних прав на чотири мови (англійську, французьку, іспанську та російську). Він містить інформацію про водійські категорії, а також відображає основні дані про водія: ваше ім’я, фото та інші ідентифікаційні відомості.

Національне посвідчення водія (НПВ) – офіційний документ, що підтверджує, що його власник має право керувати транспортним засобом на території своєї країни. Тобто, це звичайні водійські права.

Національне посвідчення водія дозволяє водіям легально керувати автомобілем на території своєї країни. Однак, коли водій подорожує за кордон, деякі країни можуть вимагати міжнародне водійське посвідчення (IDP) разом із національним посвідченням водія.

Міжнародне посвідчення водія та національне посвідчення
Міжнародне та національне посвідчення водія

Не всі країни вимагають міжнародне посвідчення водія для керування автомобілем. 

Згідно з Віденською Конвенцією про дорожній рух легалізують звичайне українське посвідчення міжнародного стандарту (тобто ті, які видані після 2011 року) такі країни:

РегіонКраїни
ЄвропаАвстрія, Албанія, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Велика Британія, Чорногорія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія
АзіяАзербайджан, Бахрейн, Ізраїль, Індонезія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Монголія, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Південна Корея, Таджикистан, Таїланд, Туркменістан, Узбекистан
Південна АмерикаБразилія, Венесуела, Гайана, Коста-Ріка, Куба, Уругвай, Еквадор
Північна АмерикаБагамські Острови, Канада, Мексика, Монако
Держави, які визнають національне посвідчення

Тобто, для поїздок цими країнами міжнародного посвідчення водія не потрібне.  

Для виїзду за кордон потрібно обов’язково мати пластикове посвідчення, а старе паперове замінити. Обмін посвідчення проводиться без складення іспитів у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання.

Національне посвідчення водія
Національне посвідчення водія, що відповідає чинним міжнародним вимогам

Водночас у низці країн потрібно пред’являти міжнародне посвідчення водія. Найближчі до нас – Албанія та Нідерланди. Але це також стосується низки інших країн:

РегіонКраїни
ЄвропаАлбанія, Андорра, Ірландія, Ісландія, Кіпр, Нідерланди, Мальта
АзіяБангладеш, Гонконг, Індія, Йорданія, Камбоджа, Китай, Киргизія, Лаос, Сирія, Тайвань
Пн АмерикаКанада, США
Пд АмерикаАргентина, Парагвай, Перу
АфрикаАлжир, Ботсвана, Гамбія, Гаїті, Ліван, Мавританія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Намібія, Конго, Руанда, Сьєрра-Леоне, Свазіленд, Танзанія, Того, Уганда
Держави, які вимагають міжнародне посвідчення

Проте не всі країни можна зарахувати в переліки країн, які визнають міжнародне посвідчення водія або національне посвідчення водія. Деякі держави можуть мати власні вимоги та процедури для водіїв, які приїжджають із-за кордону.

У такому разі рекомендуємо заздалегідь дослідити правила та вимоги конкретної країни, в яку планується подорож на автомобілі. Зазвичай, для цих країн можуть бути необхідні додаткові документи, як-от, переклад прав національною мовою або спеціальні дозволи.

Дізнатися про такі правила можна в дипломатичних установах відповідної країни.

Міжнародне посвідчення водія: як отримати

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутися до зручного територіального центру МВС з наступними документами:

  • оригінал посвідчення водія та його копія;
  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи);
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • фотокартка розміром 3,5х4,5 см на матовому папері;
  • платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

Міжнародне посвідчення водія видається на місці, без здачі іспитів на підставі національного водійського посвідчення. Цей документ має термін дії трьох років, але не може перевищувати строку, на який видані національні права.

Строк отримання: до 5 робочих днів із дня подання документів.

Вартість: коштує таке посвідчення 34,16 грн

Зразок міжнародного посвідчення
Зразок міжнародного посвідчення

Національне посвідчення водія залишається у власника і не конфіскується. Після його перевірки у територіальному центрі МВС, національне посвідчення відразу ж повертають власнику. Міжнародні права водія без наявності національних не дійсні. 

Корисний текст? Подякуйте редакції 18 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: