fbpx
КОШТ

Як вибрати мовний тест для вступу за кордон: IELTS, TOEFL та DELE

Існують три найпоширеніші міжнародні системи оцінки знань іноземної мови: IELTS, TOEFL та DELE. Саме ці мовні тестові іспити визнають виші Європи, Канади, США та Австралії під час вступної кампанії. Але як вибрати правильний мовний тест для вступу за кордон? У цьому матеріалі ви дізнаєтеся все, що потрібно знати про ці міжнародні іспити та як до них підготуватися.

Що таке мовний сертифікат

Міжнародний мовний сертифікат – це офіційний документ, який підтверджує ваше володіння іноземною мовою та дає змогу навчатися чи працевлаштуватися за кордоном. 

Його надають винятково акредитовані тест-центри з дозволу всесвітньо відомих організацій. Будь-яке сертифікування іноземних мов через неофіційні іспити навіть не розглядатиметься консульствами інших країн. Тому міжнародні дипломи від місцевих мовних шкіл, курсів чи агенцій свідчать лише про факт закінчення їхніх мовних програм, але не про офіційний рівень володіння мовою.

Міжнародних сертифікатів досить багато: кембриджські іспити (FCE, CAE, CPE), тести для початківців (Key English Test – KET, Preliminary English Test – PET), (YLE Starters/Movers/Flyers) тощо. Проте найбільш поширеними є англомовні IELTS, TOEFL та іспаномовний DELE.

Мовний іспит IELTS: особливості

IELTS (International English Language Testing System) – це міжнародний іспит, який підтверджує знання британської англійської мови, визнаний у більшості країн світу. Сертифікат дійсний два роки, після спливу цього часу ви маєте повторно написати тест. 

Важливо: під час воєнного стану в Україні не можна скласти IELTS. Реєстрацію на нього поновлять лише коли в країні буде повністю безпечно. Нині тестові сесії доступні тільки за кордоном.

Існує два стандартних типи IELTS:

 • IELTS Academic – для майбутніх студентів англомовних програм від рівня бакалаврату та людей, які збираються приєднатися до наукової/академічної діяльності в англомовній країні;
 • IELTS General Training – для іммігрантів, які збираються вчитися на рівні нижче бакалаврату або ж для майбутніх працівників у сферах, не пов’язаних з освітою.
сертифікат IELTS Academic
Зразок сертифікату IELTS Academic

Світове визнання. Сертифікат цього іспиту під час вступу вимагають більшість провідних університетів країн Європи та світу. Це зокрема стосується Німеччини, Франції, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Китаю, Сінгапуру, Нової Зеландії, Австралії та решти держав, які надають доступ до великої кількості програм навчання англійською.

У разі вступу до Великої Британії варто буде скласти окремий, схвалений британським урядом, IELTS для Візово-міграційної служби Великої Британії (UKVI). У наповненні різниці між цим тестом та стандартними Academic чи General Training немає. 

Однак є відмінності у правилах складання:

 • Тест можна скласти тільки в місцях, зазначених на сайті;
 • Реєстрація та оплата тільки в режимі онлайн;
 • Процес складання записується на відео;
 • Вартість IELTS UKVI значно вища, ніж IELTS Academic або IELTS General Training;
 • На сертифікаті IELTS UKVI буде вказано спеціальний номер UKVI і розміщена голограма.

Вартість складання. 

 • IELTS на папері коштує ≈ 4400 грн
 • IELTS онлайн коштує ≈ 4800 грн
 • IELTS UKVI для вступу до Великобританії коштує ≈ 5600 грн.

Здійснити оплату необхідно протягом 24 годин із моменту реєстрації.

Структура іспиту. Іспит містить чотири блоки: Reading, Listening, Writing і Speaking. За тривалістю може сягати максимум до 3 годин незалежно від типу. Результати IELTS вимірюються за 9 бальною шкалою, де 9 балів = C1, а 1 бал = A1 (більше про рівні дивіться у таблиці нижче).

IELTSCEFR
(європейські рівні)
Рівень
1.0—2.5А1Elementary
2.5—3.5А2Pre-Intermediate
3.5—5.0В1Intermediate
5.0—6.5В2Higher Intermediate
6.5—7.0С1Upper-Intermediate
7.5—9.0С2Advanced
Вимірювання результатів IELTS 

Мовний іспит TOEFL: особливості

TOEFL (Test of English as Foreign Language)іспит, який перевіряє ваше володіння американською англійською в академічному контексті. Сертифікат дійсний два роки, після спливу цього часу ви маєте повторно написати тест. 

Важливо: під час воєнного стану в Україні цей іспит складається винятково в онлайн-форматі та має назву TOEFL IBT. 

Світове визнання. Сертифікат TOEFL приймають університети Великої Британії (зокрема престижні Russell Group), Швейцарії, Канади, Австралії, США, всіх країн ЄС та більшої частини Латинської Америки.

сертифікат TOEFL
Зразок сертифікату TOEFL

Вартість складання. Ціна складання TOEFL становить ≈ 6700 грн (185 $), незалежно від формату та тест-центру.

Структура іспиту. Іспит містить чотири блоки: Reading, Listening, Writing і Speaking. Тривалість тесту – максимум 3 години. Результати TOEFL вимірюються за 120 бальною шкалою, де 120 балів = C1, а 1 бал = A1 (більше про рівні дивіться у таблиці нижче). Межі прохідного балу кожен університет визначає самостійно.

TOEFLCEFR
(європейські рівні)
Рівень
0-35A1Elementary
35-41A2Pre-Intermediate
42-71B1Intermediate
72-94B2Higher Intermediate
95-113C1Upper-Intermediate
114-120C2Advanced
Вимірювання результатів TOEFL

Відмінність між IELTS та TOEFL

Є кілька вагомих відмінностей між цими тестами. 

1. Найголовніша різниця полягає в підтвердженні ваших знань у різних варіантах англійської мови: британської (IELTS) та американської (TOEFL). 

2. Крім цього, IELTS має два типи тестів: загальний (General Training), якого достатньо для проживання та працевлаштування, та ускладнений академічний (Academic) для підвищення кваліфікацій та навчання у вищих закладах освіти. TOEFL спрямований винятково на знання академічної англійської.

3. Різний у них і формат складання. IELTS – винятково паперовий іспит, саме тому через небезпеку для учасників під час воєнного стану в Україні його скласти немає можливості. А TOEFL має два варіанти написання: TOEFL PBT (Paper-based Test) – письмовий тест, TOEFL iBT (Internet-based Test) – онлайн-варіант, єдиний доступний в Україні під час воєнного стану.

Мовний іспит DELE: особливості

DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) – єдиний міжнародний іспит на знання іспанської. Безстроковий диплом видається іспанським Міністерством освіти та культури та визнаний в усьому світі. 

Важливо: під час воєнного стану в Україні про дати та терміни складання іспанського іспиту зверніться до Посольства Іспанії або скористайтеся цим пошуковиком.

Світове визнання. У багатьох країнах DELE було прийнято освітніми органами та регульованими освітніми центрами як доповнення до їхніх власних програм оцінювання. Вони ідеально підходять для просування по роботі та доступу до освіти як в Іспанії, так і в інших країнах, де проводяться тести. Зокрема, у Франції диплом DELE визнаний на рівні Міністерства освіти. 

Також під час вступу його вимагають в університетах Іспанії, Португалії, Італії, Бразилії, Аргентині та всіх країнах, де є можливі іспаномовні навчальні програми. Втім, ця вимога орієнтована винятково на програми іспанською, до прикладу, надати сертифікат DELE замість TOEFL у канадському університеті на англомовне навчання неможливо.

сертифікат DELE
Зразок сертифікату DELE

Вартість складання. Ціна за іспити DELE залежить від рівня іспанської мови кожного диплома та країни, в якій відбувається реєстрація. 

 • A1 – 600 грн;
 • А2 – 650 грн;
 • В1 – 680 грн;
 • В2 – 965 грн;
 • С1 – 1035 грн;
 • С2 – 1130 грн.

Структура іспиту. Наповнення тестів залежить від рівня складності, який ви обираєте для себе (від A2 до С2). У найпростіших тестах на рівні A2-B2 питання направленні на розуміння вступниками аудіо/відео/письмового сприйняття мови на базовому рівні. А на підвищених C1 та C2 додаються інтегровані навички. Серед них: розуміння прочитаних текстів із різноманітною термінологією та усне висловлювання (підтримка розмови на високому рівні із використанням різним мовленнєвих зворотів, ідіом тощо). 

Приклад змісту тестів DELE на різні типи складності можете знайти тут.


Читайте також:

Поділитися новиною: