UKRSIB online. Але це не точно

“Укрсиббанк” пробує зайти в нішу мобільного банкінгу. Розпочав це з дуже розкішного кешбеку в 5% для всіх клієнтів і 10% для зарплатних карток. Лише для інтернет-оплат, але всіх і з обмеженням лише у 500 гривень кешбеку на місяць. І реклама цих карток заполонила соціальні мережі. Як застосунок, що з тарифами та загалом зручністю сервісу розбираємося в огляді.

Баг зустрічає вже на вході

Початок реєстрації стандартний: сфотографувати документи, заповнити анкету і обрати спосіб отримання картки. Та недоліки додатку зустрічають клієнта на самому початку – заповненні анкети. В ній елементарно не можна обрати місцем проживання обласні центри. Поля вибору дозволяють обрати область, потім район. А далі лише районні міста і купу сіл. Все. Звісно, ми не перебирали всі регіони, але в кількох проглянутих саме такий баг. Тож довелося вказати вигадану адресу. Що цікаво, навіть при 40-хвилинному отриманні картки у відділені, адресу не уточнили і вона так і залишилися неправильною.

Після заповнення анкети повідомляють про перевірку даних часом до 2 годин і потім надсилають повідомлення про можливість отримати картку. Її можна отримати лише у конкретному відділенні, яке обирається на попередніх етапах. Змінити це відділення досить проблематично. Для прикладу, служба підтримки сама зателефонували для уточнення затримки з отриманням картки. І на прохання змінити відділення консультант відключився уточняти цю можливість на такий час, що простіше відмовитися від зміни відділення. Що цікаво, в додатку також є окреме поле з візуалізацією доставки картки до відділення. При цьому, це безіменна картка і їх точно не доставляють під окремого клієнта поштучно.

Отримання картки

А от отримання картки виступило найкращим індикатором всіх потуг банку стати дружнім та зручним. Не вдається. Ключовий момент – отримання картки зайняло довгі 40 хвилин. Співробітниця банку дуже часто консультувалася з колегами у відділенні, комусь телефонувала. Звісно, це можна списати на одну конкретну працівницю. Але інші співробітниці також їй підказували в стилі “А спробуй глянути тут”. До всього, працівниця розповідала, що потрібно вже встановлений застосунок видалити – бо в ньому не зможете активувати картку через першу авторизацію саме як потенційного клієнта. Ставши клієнтом – інша авторизація і встановити потрібно повторно. Але ні – все добре і працює без зайвих рухів.

Звісно, перевірка реальних документів і заповнення бюрократичних анкет займає певний час, але цей процес абсолютно не налаштований.

І ці деталі простежуються скрізь. Коли всі документи заповненні потрібно отримати картку. Але не у цієї ж працівниці банку, а в касира, до якого йти в окреме приміщення. А якщо черга? Доцільність чи відданість правилам можна довго обговорювати, але в тому ж “Monobank” це робить один працівник. Добре, це поганий приклад – в нього відпочатку всі процеси по іншому налаштовані. Але ж є “Приватбанк”, гігант банківського бізнесу і, після націоналізації, гігант бюрократії. В “Приваті” картки видає також операціоніст у залі.

Але то все потрібно раз пережити, а користування карткою нас чекає попереду. 

І тут настає розчарування відразу. Для візуалів. Картку вручають в звичайному конверті, як від “Укрпошти”. Звісно цей конверт брендований “Укрсиббанком” і так далі. Але дешевизна відчувається відразу. А ще критична незручність: картка приклеєна до інформаційного листа А4. І от коли її відклеїш – картка продовжує липнути в гаманці і збирати пил довкола.

Умови використання

Картка неіменна з чіпом і безконтактною оплатою. Безкоштовний випуск та обслуговування, але для повного нульового обслуговування варто в налаштуваннях відмовитися від смс-інформування, яке коштує 16 грн/місяць. Втім, в цьому випадку можуть бути труднощі з онлайн-оплатою, яка потребує смс-авторизації. СМС може не приходити.

А от зняття коштів вже з комісією 1% в банкомата “Укрсиббанку” та 2% в банкоматах інших банків.

Картка видається без кредитного ліміту і на нього потрібно окремо подавати заявку. А от відразу поповнити картку можна безкоштовно в самому додатку з картку будь-якого банку, банкоматах і касах банку та термінала EasyPay. Для прикладу, з “Monobank” комісії не брало. А от “Приватбанк” при переказі 10 гривень зняв 5 гривень комісії з картки “Універсальна”.

Кешбек дійсно нараховується в розмірі 5% за всі інтернет-закупівлі з обмеженням 500 гривень в місяць (окрім фінасових платежів, тощо). Що цікаво, виплачується через 2 тижні після закінчення місяця. В чому фішка? Більше того, при активації картки кешбек підключиться не відразу, а протягом доби, про що обіцяють повідомити. Звісно ніхто нічого не повідомив і оператор просто уточнив пізніше – що дійсно, кешбек підключений.

І що цікаво: виплати кешбеку на оподатковуються. Чисті 5%.

Ця ж картка підключена до програми лояльності Mastercard Більше і за кожні витрати можна отримувати бонусні бали, які обмінювати на знижки, певну продукцію чи розіграші на сайті https://bilshe.mastercard.ua. Для знавців зауважимо, що бали нараховуються більш цінні для системи “Більше” золоті, а не срібні як в того ж “Монобанку”.

Повну версію тарифів дивіться за посиланням.


 А тепер до додатку

Його рейтинг в Google play поважні 4,5 з 5. Що досить дивно. Іншого пояснення, як штучне накручування дати не можемо. Та давайте по-порядку.

Вхід. Стандартного для інших банків входу за відбитком пальця не має. Більше того, не має навіть пін-коду, аби спростити вхід клієнту. Реально кожного разу додаток пропонує введення повного паролю. При цьому, додаток не розпізнає вже клієнта банку і постійно на екрані напис про реєстрацію.

Після входу на головному екрані відображаються як дані на саму картку “Укрсибу”, так і картки інших банків – які можна додати для поповнення картки “Укрсибу”, проведення швидких переказів тощо. Знизу кілька ключових пунктів меню: рахунки, платежі, незрозуміла абревіатура ПФМ чат і функціональна кнопка “Меню”.

Рахунки. На одну картку “Укрсибу” два поля відображення. Перше поле з назвою картки  – MC World та інше поле з назвою картки – New card. При натисканні на кожне поле відображається однакова виписка, але різні реквізити: номер картки в першому випадку та повний рахунок IBAN в другому випадку. І для обох випадків частково різні меню. Наприклад, у випадку IBAN можна подивитися тарифи та графічні витрати\надходження за карткою. А у випадку MC World цих полів не має. Тобто, аби побачити інтерактивний графік потрібно ще й пам’ятати, в якому з двох варіантів відображення картки це знайти. 

Відображення виписки. Для прикладу, при поповненні картки через сам додаток, але карткою іншого банку в додатку окрім відображення транзакції надходження коштів, у виписці відображаються операція зняття коштів з картки іншого банку. По перше, навіщо? По друге, чому двічі? І окремим полем відображається надходження коштів на рахунок “Укрсибу”.

До всього, ми вище згадували про два поля з назвою для картки і різних пунктів меню – MC World та New card. І для обох випадків виписка відрізняється. Так, нарахування кешбеку в одному з варіантів не відображається взагалі!

 

Переказ коштів також розділений для обох варіантів відображення. Натискаєш на назву картки MC World – можна перерахувати кошти за номером картки. Натискаєш на New card з відображенням рахунку у вигляді IBAN – відкриваються можливість обрати перерахунок за повними реквізитами. Але також можна і між своїми рахунками за номерами картки – те ж, що і було в попередньому пункті. І таке дублювання пунктів меню постійно.

Платежі. В цьому полі широкий перелік можливих оплат: поповнення мобільного рахунку, комуналка, обмін валют і так далі. Але ще переказ за номером картки і звісно переказ за реквізитами, що було в меню карток.

ПФМ. За цією абревіатурою ховається “Персональний фінансовий менеджер”. По факту, тут ваші доходи і витрати покажуть на круговій діаграмі з розбиттям по категоріям. Розпізнання категорій не працює і відображається в “Інше” (ми пробували оплату на АЗС, за одяг). А з огляд на вказане раніше дублювання у виписці переказів коштів, практична користь від ПФМ нульова – оскільки він враховує всі ці дублювання. До всього, схожі графіки з розбиттям по категоріям є і безпосередньо в меню картки. Там розбиття на категорії працює, а ще правильно рахує надходження без дублювання. Але чому два окремих фінансових менеджери?

Оформлення депозиту. Відкрили рахунок в банку, пройшли повну верифікацію, є відповідне поле в додатку… але зась: “накопичувальний рахунок можна відкрити тільки якщо у вас вже є картковий рахунок в рамках пакету All inclusive і до нього ще не відкритий накопичувальний рахунок у відповідній валюті” ЩО?? І це не повна цитата, там далі окремі умови для депозити в валюті. Але в іншому блоці таки знайшовся окремий пункт “Накопичувальний рахунок”. Натиснувши на цей пункт пропонує відкрити вже “Депозит”. Просто інші умови, але його відкрити можна.

Кредит. Є можливість отримати як кредитний ліміт на картку, так і кредит готівкою  – подати відповідну заявку. І от елементарна функція для картки – кредитний ліміт. І перше ж поле при поданні заявці – вказування виду зайнятості. Але ж це вже вказували при отримання картки. Ну добре, ще раз вказуємо, що “Фізична особа-підприємець. Та наступне поле залишається без змін: “Дата працевлаштування на поточному місці роботи”. Працевлаштування. Підприємцем. Ох. Але є ще фільтр для кредитів. От обираєш ціль кредиту – автомобіль. Суму – 500 тисяч і будь-який термін. Але зась. Можна вказати суму лише до 300 тисяч. І перебравши купу варіантів, відображає лише ті ж кредити, які і відображалися на першому екрані. Навіщо фільтр? 

Висновок

Він дуже короткий: New card та банківський сервіс від Укрсиббанку придатній лише для отримання локальних переваг, без постійного користування сервісом і виключно як додаткова картка. У випадку з New card – це кешбек для інтернет-платежів. Все інше, відверто, не функціональне і знаходиться на рівні 2010 року.